Що потрібно для розвитку IT

6 жовтня 2016, 08:00
На сьогоднішній день в Україні більш-менш здорова галузь економіки – це IT. Так уже в нас заведено, що у будь-якої здорової галузі завжди знаходяться люди, які хочуть контролювати те, що приносить гроші

З точки зору економіки – це ніж у спину країні. Адже IT-індустрія наразі дає велику кількість робочих місць, хорошу зарплату і збільшує купівельну спроможність населення. Про інші галузі зараз говорити взагалі складно через політичну та макроекономічну ситуацію в країні.

Відео дня

Зараз в Україні є ряд IT-бізнесменів, які докладають максимум зусиль для того, щоб зупинити несанкціоновані перевірки і вилучення обладнання. Для IT-компанії вилучення сервера може обернутися крахом бізнесу. IT-індустрія дуже конкурентна, в ній немає кордонів країни.

Саме тому багато хто ставиться негативно до перевірок в IT. Вони повинні бути не тільки санкціонованими, але і проводитися дуже обережно. А при підозрі в економічних злочинах взагалі не повинні вилучатися сервера. Наприклад, у США вилучення серверів відбувається тільки при загрозі національній безпеці, терористичній загрозі, розміщенні забороненого контенту тощо.

У випадку, якщо компанія винна, наприклад, у несплаті податків, то її потрібно карати відповідно до законодавства – виписувати штрафи, але ніяк не зупиняти і не вбивати бізнес. На жаль, в Україні таким чином часто прибирають конкурентів. А це, в свою чергу, мотивує відтік проектів з країни. IT-бізнесмени, які досягли певного рівня, просто переносять всі свої офіси і сервера в інші країни, де вони законодавчо захищені.

Для того, щоб змінити цю ситуацію, потрібно змінити ставлення до бізнесу з боку правоохоронних органів. Бізнес не повинен бути годівницею для органів управління. Він повинен бути добросовісним платником податків, який офіційно наповнює бюджет і робить країну більш успішною і розвиненою.

А в цілому для розвитку галузі ще потрібно, щоб IT-компанії відчули себе комфортно. Наразі момент IT є одним з рушіїв економіки. Думаю, що з цим погодяться багато. Крім того, потрібна законодавча база, яка зможе захистити IT-проекти. Адже якщо інвестор банально не буде відчувати, що проект захищений, він ніколи не вкладе кошти. Такі ризики сприймають як архі-великі для інвестицій. У такому разі українські бізнесмени будуть використовувати іноземні компанії на території тих країн, які можуть їх захистити і дати можливість надати інвесторам докази відсутності небезпеки для вкладених грошей. У цьому випадку єдиною небезпекою стає успішність проекту, але не те, що завтра можуть прийти і заарештувати сервера за те, що компанія не заплатила податок за співробітника в 5 тис. гривень.

Показати ще новини
Радіо НВ
X