Що хорошого у пільгах на імпорт машин

12 липня 2016, 15:51
Закон про зниження ставок акцизного збору перш за все передбачає можливість вибору для людей при купівлі автомобіля

Причому в нинішній редакції цей закон не залишає можливостей для спекуляції цими автомобілями.

Так правки президента дають можливість ввезти автомобіль один раз в період дії цього закону. Тобто з моменту введення в дію з 1 серпня 2016 року по 31 грудня 2018 року. Президент також вніс правки щодо того, що ввозити автомобілі потрібно тільки самостійно.

Відео дня

Як закон може позначитися на бізнесі офіційних дилерів? Фактично великого впливу на офіційний автобізнес він не матиме. Тому що є сегмент покупців, які купують нові автомобілі. Цей рік показує позитивну динаміку з продажу нових автомобілів. На сьогодні нові автомобілі розмитнюються за мінімальними митними ставками. Цьому сприяла Українська асоціація автомобільних імпортерів і дилерів.

Скажімо так, акцизи дійсно створювали бар'єр на ввезення автомобілів з пробігом. Але оскільки скасування акцизу стосується автомобілів останніх 5 років випуску з нормою Євро-5, то ці автомобілі в Європі теж коштують чимало.

Європейський ринок значно дешевший у сегменті дуже старих автомобілів, де їх дійсно багато. А щодо автомобілів 5-річної давності ціни також не мізерні.

Український ринок в 2016 році має позитивну тенденцію до зростання. Це зростання складає на сьогодні більше 50%.

Цьому є кілька пояснень. У 2014-2015 роки фактично ринок автомобілів відчув потужний спад. Продажі автомобілів були на рівні 45-50 тис. Можна пояснити це тим, що люди не купували автомобілі, відкладали на майбутнє. І сьогодні 50% зростання - це ми просто відштовхуємося від дна, коли продажів не було. Люди починають звертати увагу на те, що час замінити б свої автомобілі.

Крім того, зростання пояснюється і позитивними тенденціями в економіці країни. Тим, що вона потроху оживає.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X