Що дасть зниження акцизів на машини

29 червня 2016, 13:35
З прийняттям законопроекту №3251 імпортні автомобілі з пробігом стануть ще дешевше, бо акциз при розмитненні буде майже таким же, як на новий автомобіль

Для ходових автомобілів з бензиновими двигунами об'ємом до 2,2 літра зниження ціни за рахунок зниження акцизу може бути до 4 тис євро.

Наприклад, найпопулярніший автомобіль, який завозився на початку цього року - Renault Megane можна придбати у Польщі з невеликим пробігом за 6,7 тис євро. Раніше все розмитнення, в якому левову частку складав саме акциз, було приблизно 100% зверху тієї ціни, за якою на кордоні Польщі купувався автомобіль.

Відео дня

Після прийняття нового законопроекту накрутка буде тільки 50%. Тому зниження вартості розмитненого автомобіля на 3,5-4 тис євро цілком реально. Через це збільшиться кількість б/у автомобілів на українському ринку. Запрацюють жителі західних областей країни, які будуть виїжджати і купувати собі ці автомобілі. Можливо, придумають нові лазівки в законі, як можна перепродати машину протягом року.

Тому протягом найближчих двох років буде заміщення нових імпортних автомобілів на б/у. Збільшення конкуренції призведе до додаткового зниження ціни. В даному випадку, коли пріоритет віддається б/у автомобілям, відкриття нового виробництва – малоймовірно. Тому єдине, що ще можна зробити для українського авторинку, – це додаткові заходи лібералізації у вигляді зниження ПДВ або мита.

В Україні доволі багаторічна історія автопрому. Буде шкода, якщо вона буде повністю перекреслена. Є приклади в Росії або в інших країнах, де автопром був побудований практично з нуля. Коли ще немає свого автопрому, можна зробити конкурентоспроможний продукт, який потім стане затребуваним на всьому світовому ринку.

Я б не сказав, що в Україні будуть створюватися найближчим часом якісь новинки, які буде купувати весь світ, але великовузлове складання - цілком реальна альтернатива імпорту. Воно може бути дешевше, а також воно задіє робочу силу. Повинен бути якийсь компроміс між тим, щоб знизити до максимуму ціни для споживачів і щоб тут створити своє виробництво.

Показати ще новини
Радіо NV
X