Що дасть Україні безвіз

11 травня 2017, 18:33
Скасування безвізового режиму стане стимулом для розвитку авіації України

Однак масштаб впливу оцінити зараз ще складно, адже безвізовий режим — це не право на роботу. Якщо говорити про структуру ринку, то безвізовий режим не створить того масового сегмента, якого не було раніше. Коли Польща входила в Євросоюз, то громадяни Польщі отримали право працювати в Євросоюзі — і тоді з'явився новий сегмент - так звані "заробітчани", які почали літати в Англію і працювати там.

Відео дня

У нашому випадку безвізовий режим радше спростить поїздки для тих, кому раніше необхідно було отримувати візи. Ймовірно, буде невелике зростання пасажиропотоку за рахунок тих людей, які раніше не хотіли витрачати час на оформлення віз, або не могли отримати візу через низькі офіційні доходи.

Це не буде сплеском, це лише трохи посприяє розвитку ринку. Адже головна проблема – це низька платоспроможність населення. Сьогодні скористатися авіаперевезеннями можуть лише близько 2% всього населення України.

Цьогоріч ми не побачимо кардинальних змін. Безвіз з точки зору авіації — це запас на майбутнє, перші відчутні результати стануть помітними лише через декілька років. Ми не побачимо сплеску авіаперельотів ані в червні, ані в липні, і в серпні цього теж не станеться. Це процес, який протікає повільно.

Зрештою, це буде ще одним аргументом для іноземних авіакомпаній, чому слід розглядати відкриття рейсів в українські аеропорти. Але там комплекс факторів, і безвіз - це лише один із них.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X