Що дає інтернетизація

30 серпня 2016, 11:28
Рівень проникнення Інтернету — важливий показник, що впливає на інвестиційну привабливість країни. Інтернет — це така ж значуща частина інфраструктури будь-якої країни, як дороги, аеропорти або мобільний зв'язок

Згідно з даними Світового банку, існує досить висока кореляція між рівнем проникнення Інтернету і ВВП на душу населення. Якщо вірити дослідженням McKinsey та Economists Incorporated , внесок Інтернету в економіку розвинених країн сягає 6-7%. Як правило, чим вище проникнення Інтернету, тим вище його вплив на ВВП країни.

Відео дня

Доступ в Інтернет є особливо важливим для розвитку інноваційних галузей економіки. Наприклад, за даними НБУ, експорт IT-послуг в Україні за минулий рік склав $2,1 млрд (це 17% у загальному обсязі експортованих послуг і близько 3% ВВП). Але не будь в Україні нормального доступу в Інтернет, ми навряд чи змогли б експортувати і десяту частину цього обсягу. Адже ефективна робота з замовником, так само як і передача результатів розробки програмного забезпечення, просто неможлива без сучасних засобів зв'язку.

Згідно з нещодавнім дослідженням, рівень проникнення Інтернету серед дорослого населення України — понад 60% ( джерело: дослідження Factum Group Ukraine ). Для порівняння, в США це 84%, а в Європейському союзі — 79% ( джерело: Internet World Stats ). І я думаю, що проникнення Інтернету в Україні буде рости в найближчі роки, але наздоганяти західні країни за цим показником ми будемо ще досить довго.

Показати ще новини
Радіо NV
X