Що чекає на валютний ринок

11 квітня 2017, 11:00
Найближчим часом ринок сфокусується на трьох основних темах

Це будуть переоцінка євро на тлі згасання політичних ризиків, уповільнення зростання економіки Китаю і впливу цього фактора на сировинні валюти і валюти сегмента, що розвивається, а також невизначеність щодо перспектив долара – «Трампотрейдинг» або продовжить згасати, або вийде на новий виток активності.

Відео дня

Загальна тенденція - підвищення волатильності на валютному ринку

У першому кварталі поточного року волатильність на ринку валют помітно знизилася, незважаючи на Брекзит, політичну невизначеність в Європі перед важливими президентськими виборами у Франції (які відбудуться в квітні/травні) і нездатність Трампа приступити до виконання своїх передвиборних обіцянок – президент розтратив всю свою енергію на війну зі ЗМІ.

У другому кварталі невизначеність на політичному фронті Європи почне згасати після президентських виборів у Франції, тим більше що ринок поступово закладає в ціну прискорення темпів зростання європейської економіки. У США тим часом проясниться ситуація з політикою Трампа – президент або загрузне в політичному «болоті» Вашингтона, або зможе заручитися більшістю прихильників в Палаті представників і Сенаті, і буде успішно просувати широко очікувані заходи політики, які можуть надати підтримку долару.

Після затишшя в перші три місяці року ринок перейде в більш волатильний фазу у міру розбору важливих тем і прокинеться від сплячки.

«Трампотрейдинг» згас... Але не вийшов з гри?

У США початок президентської діяльності Трампа зіткнулося з перешкодами – дуже нелегко далися йому спроби переконати ринок в тому, що його передвиборні обіцянки будуть реалізовані в найближчому майбутньому. Тим не менш, незважаючи на невдалий старт, Трамп і республіканці мають більшістю в обох палатах Конгресу, що є найважливішою умовою для формування задуманої політики.

Не забуваючи про майбутні вибори в Сенат, які пройдуть в 2018 році, республіканська партія усвідомлює, що або її звинуватять у всьому, або присудять всі лаври (в залежності від стану економіки на той момент). Так що аж до голосування навіть налаштовані проти Трампа республіканці, швидше за все, будуть намагатися йти по конструктивного шляху разом з президентом. Так що ми б не стали скидати шанси Трампа з рахунків, хоча часові рамки реалізації його ініціатив досі оповиті туманом невизначеності.

Другий квартал виявиться поворотним щодо очікувань після їх поступового згасання, яке почалося з моменту інавгурації Трампа. Зміни в поточних прогнозах за ставками (в кінці березня в ціну закладалося близько чотирьох підвищень у найближчі 18 місяців) будуть можливі тільки у випадку економічних сюрпризів або запуску нових заходів політики Трампа.

Чи чекає на євро зростання?

На початку року євро досить вправно пробився крізь стіну політичної невизначеності завдяки сильним економічних даних з Європи і признаниею М. Драгі того факту, що перспективи регіону помітно покращилися, і регулятору слід подумати про ослаблення стимулів на тлі згасання понижувальних ризиків.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Зробивши висновки, ринок вирішив зробити крок вперед і навіть почав закладати в ціну перше підвищення ставки Європейського Центрального Банку на початку наступного року. На довгому кінці кривої доходності європейські ставки дійсно виросли сильніше американських в першому кварталі, що утримало євро від падіння до мінімуму, зазначеним в кінці минулого року. Причому ставки можуть продовжити зростати, якщо на майбутніх президентських виборах у Франції Марін Ле Пен зазнає поразки.

І кілька слів про українську гривню

Останнім часом гривня виглядає досить стійко, оскільки її стабільність залежить від впевненості у власній економіці. Зараз у світі спостерігається великий попит на високоприбуткові інструменти ринків, що розвиваються, до яких відноситься і Україна, тому іноземних інвесторів вкладення в українські активи залучають більш високою процентною ставкою. Для порівняння, в США процентні ставки менше 1%, а в Україні – 14%. Інвесторам привабливо вкладати гроші в активи з високою прибутковістю за умови, що не буде великої девальвації національної валюти. Для стимулювання припливу інвестицій, НБУ потрібно стримувати девальвацію гривні і підтримувати процентні ставки на рівні, більш високому, ніж в інших країнах. Відповідно, приплив валюти в країну буде більший, а курс української гривні стабільнішим.

Показати ще новини
Радіо НВ
X