Що чекає на українські банки

26 вересня 2016, 12:07
Якщо розглядати сьогоднішню банківську систему України, то можна стверджувати, що якість послуг не впала

З іншого боку, ми спостерігаємо падіння можливостей банківської системи, яка припинила кредитування.

Це відбулося насамперед тому, що кредити нікому давати. Гроші у банків є, але залишається відкритим питання якісних позичальників.

Відео дня

Звичайно, якщо порівнювати українські та європейські банки, там вони надійніші й технологічніші. І це можна віднести не лише до Європи, але й, наприклад, до Росії. Московські банки на десять років технологічно випереджають нас. У той же час, якщо ви потрапите в банк Греції або Південній Європі, – вони працюють кілька годин на день. Українські банки працюють набагато краще, платежі проходять швидше.

Зараз лідером ринку є ПриватБанк. З ним важко змагатися. Але якщо він все ж буде націоналізований, то на перші позиції вийдуть три провідних держбанки. Вони й зараз ділять провідні позиції, оскільки отримали сильну підтримку.

При цьому клієнти насамперед будуть віддавати перевагу банкам з іноземним капіталом. Наприклад, зараз агресивно розвивається Альфа-Банк і намагається завоювати частку ринку. Після продажу ТНК-ВР в акціонера Альфа-Банку з'явилися кошти для інвестицій. Україна для них один з ключових ринків, де вони намагаються розширити частку. У той же час, їм навряд чи вдасться "перестрибнути" ПриватБанк, та й до першої трійки банків ще далеко.

З іншого боку, Україні не вистачає позитивного досвіду злиття двох великих банків. І якщо в Альфа-Банку вийде це зробити, то з'явиться надія, що й у інших банків все вийде. Поки ще жоден банк не проходив фазу злиття безболісно. Коли відбувається злиття двох незалежних систем, дуже цікаво подивитися, яким буде ефект з точки зору технологій і як багато часу знадобиться для цього.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X