Що буде з українським IT-аутсорсингом

13 лютого 2017, 09:11
MorganStanley проінвестував в Luxoft $140 млн, що стало черговою великою Інвестицією міжнародного фонду в українську аутсорсингову компанію

Все почалося трохи більше року тому. А саме, коли Ukrainian Redevelopment Fund LP - Фонд Дж. Сороса проінвестував в українську компанію Ciklum. І після цього дійсно на радарі багатьох інвесторів у Нью-Йорку до Україні з'явився інтерес. Він продовжився тим, що близько двох десятків українських аутсорсингових компаній отримали нові пропозиції про інвестиції. Пару таких угод вже було за минулий рік. Просто не всі стали публічними.

Відео дня

На це є декілька різних причин. По-перше, причини, пов'язані з бізнес-середовищем в Україні. Багато хто не хочуть до себе пильної уваги. На жаль, це психологічна річ, яка у нас ще збереглася. Часто також операції не називають з тієї причини, що очікують ще інших інвесторів. Тобто, закрили певну частину угоди і чекають інших інвесторів, для закриття решти. Також будь-яка угода, зокрема й інвестиційна, це робота і тому про неї не оголошують завчасно. Загалом, причини бувають різні. Головне, що кожного тижня ми доводимо всьому світу – що в Україну можна і потрібно інвестувати.

MorganStanley – відомий у світі інвестор і стратег. Купивши нещодавно акції Luxoft, компанія високо оцінила перспективи розвитку ринку аутсорсингу України. Якоюсь мірою цьому сприяє посилення політики адміністрації Трампа в США за робочими візами, зокрема й у ІТ.

Згідно з дослідженнями PWC, український ринок ІТ-аутсорсингу має всі можливості вирости з $3 млрд до $5-7 млрд найближчим часом. Я з ними згоден. Не виключено, що зростання буде набагато більшим. Все залежить ще від наших внутрішніх факторів. Зараз до ІТ сектора, і до сегменту аутсорсингу зокрема, є інтерес світового суспільства. Впевнений, що в найближчі три-п'ять років, крім Luxoft і EPAM, на біржах, зокрема Nasdaq, з'явиться ще кілька українських компаній. Я маю на увазі той же SoftServe та Ciklum, і багатьох інших. Відповідно, цей шлях буде мотиватором для міжнародних інвесторів приїжджати в Україну для угод з українськими компаніями. Зараз наш дослідницький комітет UVCA готує щорічний звіт щодо всіх операцій року, де ми цифрами зможемо підтвердити інтерес міжнародних і локальних інвесторів до ІТ компаній.

Великі аутсорсингові компанії, наприклад, як Ciklum, будуть купувати менші. Це допоможе як великим, так і малим компаніям, швидше отримати більшу ліквідність. Наприклад, той же Luxoft і EPAM, якщо подивитися на їх історію, купували десятки маленьких компанії. Цей шлях розвитку вже відомий і популярний у всьому світі. Думаю, що скоро ми почуємо про набагато більше угод злиття-поглинання в цьому сегментев Україні.

Важливо зазначити, що перспективи хороші як за зовнішніми, так і за продуктовими компаніями. За аутсорсинговими компаніями практично всі з топ-30 вже отримали пропозиції від фондів, і міжнародних, і локальних. Тенденція минулих років збережеться - щотижня відбувається як мінімум одна угода в стартап. Отже, укладається приблизно 60-70 угод за рік у продуктових стартапах. З'являються нові фонди, які починають інвестувати в Україні. Сукупно в Україні зараз близько 25 фондів, які так чи інакше інвестують в українські стартапи. Те, наскільки комфортно працювати інвесторам, які вже інвестують в країні, є найкращим стимулом для приходу в Україну нового капіталу. Тому нам потрібно об'єднуватися, розповідаючи світові про наші реальні перемоги та досягнення. Тоді кількість історій успіху і мільйонних інвестицій зростатиме з кожним роком.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X