Що буде з курсом гривні в лютому

4 лютого 2019, 19:50

Курс буде коливатися в діапазоні 27,75-28,5 грн за долар

У лютому на валютному ринку будуть переважати девальваційні тенденції, а також ризики зростання ліквідності через великі обсяги погашення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Відео дня

Курс гривні буде коливатися в діапазоні 27,75-28,5 грн за долар.

Закупівлі енергоресурсів, а також сезонне скорочення пропозиції продукції агропромислового комплексу посилять зовнішньоторговельний дефіцит, покривати який необхідно буде за рахунок валютних резервів, кредитів і зовнішніх інвестицій.

Гривню від девальвації стримує активність нерезидентів за покупками облігацій внутрішньої державної позики. Висока облікова ставка НБУ на рівні 18% приваблює іноземних інвесторів вкладати в українську економіку. Нерезиденти, конвертуючи іноземну валюту в гривню для покупки держоблігацій, підсилюють пропозицію валюти на ринку.

На цьому тлі відновиться падіння цін

У перспективі найближчих місяців, регулятор, ймовірно, знизить облікову ставку, що буде стримувати нерезидентів від додаткових інвестицій, особливо напередодні президентських виборів.

Короткострокову підтримку гривні надає капітал, який заводиться в країну під президентські вибори. Однак ближче до виборів активність таких надходжень буде зменшуватися.

Фактором турбулентності для національної валюти виступають зовнішні ризики. Незважаючи на певне відновлення фондових індексів, торгова війна між США і Китаєм, і уповільнення темпів зростання їх економік залишаються на порядку денному. Ситуація на сировинних ринках залишається нестабільною. На цьому тлі відновиться падіння цін, що торкнеться спотових цін на товари українського експорту, і обмежить експортний виторг в країну.

Середній курс продажу готівкового євро в лютому може коливатися в діапазоні 31,2-32,7 грн за євро.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) в січні знизився на 0,7%. Побоювання інвесторів щодо уповільнення темпів зростання глобальної економіки і відхід капіталу в безпечні активи – підтримали попит на долар США, який почав слабшати під впливом м'якої риторики ФРС щодо посилення грошово-кредитної політики в 2019 році. Підтримку гривні надали найвища пропозиція валюти з боку аграріїв, жорстка політика НБУ і нарощування нерезидентами інвестицій в облігації внутрішньої державної позики.

Показати ще новини
Радіо НВ
X