Що буде з гривнею влітку

11 червня 2018, 09:00

Девальвацію може пришвидшити сезон відпусток і глобальні фактори.

Ринок переходить у сезон відпусток і низької ділової активності, що відіб'ється зниженням попиту і пропозиції валюти на ринку з боку компаній. Водночас зростає попит на валюту серед населення, для відпочинку закордоном, і пропозиції готівкової валюти, необхідної для відпусток усередині країни.

Відео дня

У травні курс так і не зміг подолати позначку 26 грн за долар на готівковому ринку, незважаючи на минулий фінал Ліги Чемпіонів у Києві і приплив готівкової валюти. Ймовірно, цей рівень залишиться основним для ринку. Жорстка грошово-кредитна політика НБУ та викуп валюти з ринку будуть стримувати спроби зростання курсу вище цієї позначки.

Глобальні цінові тенденції на ринку сировини залишаються сприятливими для українського експорту - зернових і продукції гірничо-металургійного комплексу. Негативним фактором для гривні виступають високі ціни на енергоносії, зокрема на газ для промислових підприємств, що відобразиться у зростанні собівартості продукції та критичного імпорту.

Зміцнення долара проти світових валют, особливо євро, також несе ризик для стабільності гривні, оскільки на Європу припадає понад 40% українського експорту. Посилювати тиск буде девальвація турецької ліри в травні на 20%.

Середній курс продажу готівкового євро в червні може коливатися у діапазоні 30,4-31,5 грн за євро.

Індекс американського долара (долар проти кошика світових валют) у травні виріс на 2,1%. Зростаючі очікування агресивної грошово-кредитної політики ФРС підвищують дохідність казначейських облігацій США і попит на долар. Європейська валюта зазнає тиску на тлі політичних ризиків в Італії та Іспанії. Курс продажу безготівкового долара США в Україні в травні знизився на 0,36% до 26,13 грн., готівкового - на 0,3% до 26,1336 грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X