Сезонне загострення екс-Приватівців

28 липня 2017, 13:53
Сезонне загострення періодично трапляється у багатьох. Ось і колишній менеджмент Приватбанку та їхні придворні менестрелі із завидною постійністю виходять на арену з криками про несправедливість

Загальна канва таких криків кожен раз одна і та ж: "Гроші з банку, звичайно, вкрали ми, але винен Вася". У ролі Васі виступають різні люди, але історія залишається.

І їх по-людськи можна зрозуміти - над ними стаття висить, а сидіти не хоче ніхто. Так само як ніхто не хоче свідчити проти акціонерів - жити в тюрмі погано, а не жити ще гірше. Та й у самих акціонерів настала пам'ятна дата - 1 липня. І ось "наша пісня гарна й нова - починай знову".

Відео дня

І в цей раз вони пішли за принципом "за спинами жінок і дітей", використавши метод жіночих істерик. Спочатку був холостий постріл. Дружина Дубілета-старшого вибухнула істерикою в фейсбуці, але сміх стояв такий, що вирішили допис видалити.

Потрібен був той, кого не шкода виставити на загальне посміховисько. І тут дуже вдало почалася істерика у Вікторії Страхової, корпоративного секретаря Приватбанку. Природу цієї істерики ми розбирати не будемо, тому що метод "за спинами жінок і дітей" дуже добре працює і за кожне необережне слово можна отримати по шапці. Скажемо тільки, що істерика вдало поєднується з майстерністю маніпулювання. В результаті, менеджмент, озброївшись одкровеннями корпоративного секретаря, щойно звільненого з банку, знову пішов в атаку.

Цій історії не варто було б приділяти багато часу, але вона раптово стала особистою. Для ілюстрації злих намірів ворогів доброго Бені вирішили використати і мене. Я далекий від думки, що це щось особисте, адже де небожителі з колишнього менеджменту Приватбанку, а де я. Небо і земля. Просто я під руку потрапив.

І так, можна було б не звертати увагу. Зрештою, не я перший, не я останній. Але біда в тому, що в інвестиційному бізнесі ключовий актив - це репутація. Ваше слово - це ви. І це породжує дуже трепетне ставлення до будь-якого роду звинувачень. Особливо до звинувачень про продажність тощо.

І так. Мадам і менеджмент хочуть показати, що злий НБУ, якого нацьковує МВФ, вирішив обвалити Приватбанк. І для цього використовував мене. Так і сказали: "рейдери". І мадам використовує простий прийом. Вона вириває з контексту і підштовхує читача до певної думки.

Беремо один факт. Вона організувала нашу зустріч зі своєю колегою, яка займалася PR-ом. Отже, ми зустрілися і поговорили. Потім мадам бере другий факт, що я багато писав про Приват. Поєднує їх, решту, - каже, - додумайте самі". І всі, звісно ж, охоче починають додумувати і у всіх думки йдуть в одному напрямку. Оскільки всі люблять "зраду", то, звісно ж, мене на цій зустрічі підкупили і зобов'язали раз на тиждень писати гидоти про Приватбанк.

І тут пастка: неможливо довести, що ти не верблюд. Писав про Приват? - Писав. Навіть на прикладі цього допису видно, що я люблю багато писати. А те, що писав і до зустрічі, і після, так кого це хвилює. На зустріч ходив? - Ходив. І ніхто не пише, що таких зустрічей десятки, і люди з ринку постійно спілкуються один з одним, а про Приват торік всі говорили дуже охоче і ніхто б не відмовився послухати "ну що там у Дніпрі". Ось і все! Адже ніхто не буде відстоювати свою точку зору безкоштовно. Правда? Звичайно ж ні, тим більше, що Вікторія так відверто натякає.

Ціна цим натякам: на прямі запитання, з десятого разу, мадам зізнається, що, звичайно ж, ніхто нікому не платив і навіть ніхто не натякав, і зустрічалися як з лідером думок, намагалися донести свою позицію. Але це в коментарях. А всі вже зробили висновок, додумали те, що їм пропонували.

Це все бридко. І бути замішаним в такий "срач", і злитися. І іноді переходити на цьому тлі межу дозволеного. За це мені соромно і я прошу вибачення. Але наймерзенніше, що це всього лише спроба уникнути покарання за злочин. І бридко відчувати, що у них це вийде.

Показати ще новини
Радіо НВ
X