Роботу знайти стало легше

17 листопада 2016, 10:37
Збільшення кількості вакансій та зниження конкуренції на ринку праці призвели до скорочення термінів пошуку роботи

За даними опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, у 68% випадків тривалість пошуку тепер не перевищує 6 місяців. Але навіть якщо виникнуть складнощі з працевлаштуванням, понад половина офісних співробітників не знизять вимог до зарплати.

Відео дня

З початку року ринок праці демонструє впевнений приріст вакансій. Кількість пропозицій про роботу зросла більш ніж на чверть, відповідно зменшились показники конкуренції. Якщо на початку року на одне вакантне місце претендували чотири вільних спеціалісти, то зараз — не більше трьох.

Це призвело до скорочення терміну пошуку роботи. За даними опитування пошукачів, у 68% випадків він не перевищує 6 місяців. При цьому одному з десяти вдається знайти роботу менш ніж за місяць. Кожному четвертому на пошук потрібно від 1 до 2 місяців, а кожному п’ятому — 3-4 місяці.

Є і такі, кому довелося витратити більше часу. Зокрема, п’ята частина респондентів шукали роботу від півроку до року, і ще 12% працевлаштувалися лише через рік із початку пошуку.

Дуже часто однією з головних причин зміни роботи є невдоволеність заробітною платнею. Але наскільки легко знайти посаду з окладом вищим, ніж попередній? Практично кожен п’ятий офісний співробітник упевнений, що знайти роботу з підвищенням зарплати в його галузі не становитиме великих складнощів. Майже дві третини вважають, що це не просто, але цілком ймовірно. І ще п’ята частина стверджує, що інколи колегам доводиться погоджуватися на зарплату нижчу, ніж попередня.

Але навіть якщо виникнуть складнощі з пошуком роботи, понад половина опитаних не готові понижувати планку зарплатних побажань. Серед тих, хто піде на поступки роботодавцю, майже половина готові знизити вимоги до зарплати не більш ніж на 5-10%. Дещо менше третини скинуть 15-20% від попередньої суми. А кожен сьомий — 15%. Варто також зазначити, що семеро зі ста в ситуації тривалого й безрезультатного пошуку готові будуть погодитися на будь-яку запропоновану зарплату.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в жовтні 2016 року. В опитуванні взяли участь 1214 респондентів із різних регіонів України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X