Ринок знову в плюсі ​

14 травня 2018, 11:02

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Як ми й очікували, минулий тиждень порадував. Навіть ескапади Дональда Трампа щодо Ірану не змогли зіпсувати настрій інвесторів, натхнених як даними про інфляцію і ринок праці, так і прекрасними результатами компаній. Як мінімум, одним страхом, що нависав над інвесторами останнім часом, стало трохи менше. Як сказала Керін Кавано, старший стратегічний радник Voya Investment Management: "Інвестори жахливо переживали з приводу інфляції і підвищення ставок, а цього не сталося. Мені здається, що практично все погане, що могло б статися з ринком, вже закладено в сьогоднішніх цінах". В цілому, за тиждень всі основні індекси виросли: S&P 500 (+ 2.4%); Dow Jones (+ 2.3%) і Nasdaq (+ 2.7%).

Відео дня

Волатильність, яка вимірюється індексом VIX, c початку квітня знизилася на 36%, до 12.65, найнижчого значення, починаючи з січня.

В кінцевому підсумку, сезон оголошення квартальних результатів зробив свою "добру" справу, ставши відмінним каталізатором для зростання ринку. Вимірюючи з початку року, всі індекси знову демонструють зростання: S&P 500 (+ 2.1%); Dow Jones (+ 0.5%) і Nasdaq (+ 7.2%). І для цього є підстави: в першому кварталі чистий прибуток на акцію (ESP) компаній S&P 500 виріс, в середньому, на 25%, а виручка на 8%, в порівнянні з першим кварталом минулого року. В цілому, за рік аналітики очікують зростання EPS на рівні 19-20%, що, звичайно ж, не може не радувати.

Якщо до цього додати зростання економіки, затишшя на фронтах торгових і справжніх війн, то, дійсно, прогнози на найближче майбутнє можуть бути набагато веселішими, ніж ще кілька тижнів тому. І, тим не менш, Керін Кавано вважає, що "геополітичний ризик залишається завжди і настрій інвесторів завжди може змінитися через ціни на нафту,зростання долара або занадто агресивну політику ФРС".

Прибутковість 10-річних US Treasuries залишається як і раніше на позначці 2.97%, прибутковість дворічних знизилася на 1бп, до 2.53%.

Ціни на нафту трохи знизилися після потужного зростання на початку тижня. Червневі ф'ючерси на WTI торгуються на рівні $70.46 за барель.

Золото ще трохи підросло і торгується на рівні $1,320 за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

Основними економічними звітами наступного тижня повинні стати:

  1. дані про роздрібні продажі за квітень;
  2. кількість нового житлового будівництва;
  3. дані про промислове виробництво.

Незважаючи на те, що сезон оприлюднення квартальних результатів, практично, завершено, ще кілька гучних імен рапортують на цьому тижні. Серед них великі роздрібні оператори: Home Depot Inc. (HD) Macy's Inc. (М), Walmart Inc. (WMT) і Nordstrom, Inc. (JWN), а також Campbell Soup Co. (СРВ), Deere & Co. (DE) і Cisco Systems Inc. (CSCO).

Звичайно ж, завжди можна очікувати чогось гарячого на геополітичному фронті, але будемо сподіватися, що політичні лідери не зіпсують кінцівку блискучого сезону квартальних результатів якимись несподіваними заявами.

Гарного всім тижня!

Показати ще новини
Радіо НВ
X