Рік без "котів у мішках"

3 листопада 2017, 15:10
31 жовтня виповнюється рік, як на ProZorro.Продажі з'явились перші лоти. З цієї нагоди пропонуємо стислий огляд історії становлення і розвитку цієї системи

Один рік – це не багато для солідної організації, але для нового проекту – це ціле життя. 31 жовтня свою першу річницю святкує система ProZorro. Продажі, створення якої ініціювали Міністерство економічного розвитку і торгівлі України та Transparency International України.

Відео дня

Це електронна торгова система спрямована на прозору, швидку і ефективну реалізацію майна. За задумом авторів ProZorro.Продажі система має на меті запобігати корупції в сфері реалізації держмайна, завдяки формуванню єдиної бази даних, розширенню кола покупців та громадському контролю. Також використання ProZorro.Продажі відкриває іноземним інвесторам доступ до електронних торгів та допомагає здійснювати контроль за їх перебігом.

Проект отримав підтримку від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Нацбанку України та українських електронних майданчиків. На сьогодні проект ProZorro.Продажі перебуває на стадії пілоту, але активно і впевнено набирає популярність.

Пропоную більш детально розглянути основні етапи становлення даної електронної торгової системи:

Розробка системи почалась 24 червня 2016 року після укладення Меморандуму щодо намірів співпраці у побудові в Україні прозорої та ефективної системи реалізації майна (активів) неплатоспроможних банків, що ліквідуються.

1 вересня 2016 було визначено та прийнято Регламент роботи електронної торгової системи (Регламент ЕТС), що дозволило вже 31 жовтня 2016 року запустити в роботу саму систему та розмістити в ній перші лоти. Вже з лютого 2017 року всі активи неплатоспроможних банків продаються виключно через систему ProZorro.Продажі.

31 березня 2017 розпочато роботу над іншим вектором проекту ProZorro.Продажі: реалізацією майна державних та комунальних підприємств. Першим містом, яке почало продавати комунальне майно через систему ProZorro. Продажі, став Маріуполь. 13 квітня 2017 року уклали договір, а вже 30 травня 2017 року було офіційно проведено два аукціони з продажу активів Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління.

Далі були Вінниця (25 липня 2017 року) та Львів (2 серпня 2017 року).

Наразі, окрім низки міських рад, до проекту приєднались державні та комунальні компанії: Укргазвидобування, Укренерго, Енергоатом, ПриватБанк, Аеропорт Бориспіль, Нафтогаз, Укрпошта, Укравтодор, Київський метрополітен, Автомобільні дороги України, Корпоративний недержавний пенсійний фонд НБУ, Інститут проблем безпеки атомних електростанцій НАН України, Запорізький титано-магнієвий комбінат, аеропорт Київ (Жуляни), Укрнафта, Надра України та інші.

6 Вересня 2017 року Кабмін ухвалив постанову про пілотний проект проведення аукціонів з використанням системи ProZorro.Продажі. Після цього міста активніше стали долучатись до системи: Дніпро (9 жовтня), Житомир (11 жовтня 2017) та Чернігів (12 жовтня 2017).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Як ми бачимо, минулий рік для системи ProZorro.Продажі був надзвичайно успішним. Сильна підтримка міжнародних організацій та органів державної влади на старті, активний розвиток впродовж всього року, високі показники ефективності. І це тільки початок.

Показати ще новини
Радіо NV
X