Роботодавці і work-life balance

1 лютого 2017, 11:47
Більше ніж половині офісних співробітників доводиться жертвувати особистим життям, вільним часом, сім’єю і друзями на користь роботи

Кожен четвертий звинувачує в цьому роботодавця. При цьому, як показало опитування Міжнародного кадрового порталу hh.ua, майже дві третини начальників намагаються створювати умови для підтримки «work-life balance» своїх підлеглих.

Відео дня

Українських «білих комірців» виправдано можна вважати кар’єристами. Понад половина з них жертвує особистим життям і вільним часом на користь роботи. Лише кожному четвертому-п’ятому вистачає часу і сил для повноцінної самореалізації в обох сферах. При цьому відмовляються від кар’єри і цікавих проектів на користь особистого життя не більше ніж 4% опитаних.

Кожен другий головною причиною того, що йому доводиться багато працювати і жертвувати собою заради кар’єри, назвав складну ситуацію в країні. Ще чверть пояснюють такий перебіг подій завищеними вимогами збоку роботодавця. І майже стільки ж бачать причину в самих собі й своєму невмінні гармонійно організувати власне життя.

На думку більшості офісних співробітників, уміння зберігати баланс між роботою і особистим життям не залежить від гендерної приналежності. При цьому жінки більш схильні вважати, що це краще вдається чоловікам, а чоловіки, навпаки, частіше віддають першість у цій здатності представницям прекрасної половини людства.

Згідно з даними опитування, дві третини роботодавців в Україні підтримують ідею про баланс роботи і особистого життя своїх підлеглих. Практично кожен другий із розумінням ставиться до необхідності співробітника деколи бути відсутнім у офісі з особистих причин. Кожен шостий начальник готовий надати можливість працювати віддалено або запропонувати більш зручний графік роботи.

Один із восьми намагається мінімізувати понаднормові навантаження. А ось навчання тайм-менеджменту проводять не більше ніж у 4% компаній. Ще рідше зустрічаються в українських офісах системні work-life balance програми.

hh.ua
Показати ще новини
Радіо НВ
X