ProZorro: ТОП-5 найбільш прозорих областей України

4 квітня 2018, 15:00

За час роботи системи ProZorro лідером за кількістю оголошених тендерів став Дніпропетровський регіон, а найдорожчі закупівлі в областях – на ремонт доріг.

Два роки тому система держзакупівель ProZorro стала обов'язковою для головних розпорядників коштів. За цей час було оголошено понад 750 тис. закупівель на суму майже 960 млрд грн. 66,5 тис учасників подавали пропозиції в торги 20,5 тис. держустанов і держпідприємств. Експерти майданчика Zakupki.Prom.ua проаналізували, які регіони стали лідерами в системі і завдяки яким досягненням їм це вдалося.

Відео дня

Традиційно Київська область виграє. В першу чергу це відбувається за рахунок Київської міської держадміністрації протягом двох років КМДА залишається лідером за кількістю оголошених в системі тендерів. Тому ТОП побудований без урахування столичного регіону він заслуговує окремої оцінки. А рейтинг всіх інших областей виглядає таким чином:

Розберемо досягнення лідерів в системі докладніше.

Перше місце: Дніпропетровська область 104 тисячі торгів на суму 60 млрд грн. Фактично успішно завершилося 67% тендерів на 35 млрд грн, в яких вдалося заощадити 2,33 млрд грн. Лідери за оголошеними торгами Дніпропетровська облдержадміністрація, Дніпровська, Криворізька і Нікопольська міськради і Міністерство інфраструктури України. По бюджету закупівель Дніпропетровська область також лідер. А найдорожчий тендер ремонт дороги Дніпро Миколаїв (окремими ділянками): сума договору 957 млн ​​грн.

Друге місце: Донецька область - 67 тис. оголошених тендерів на суму 47,5 млрд грн. Провели тут 60% торгів на суму 20,6 млрд грн, заощадивши при цьому 1,33 млрд. Регіональний лідер - Маріупольська міськрада. За ним із значним відривом іде Донецька ОДА. А далі з ще більшим відривом Мінінфраструктури та Краматорська і Слов'янська міськради. За очікуваною вартістю закупівель Донецька область на третьому місці. "Найцінніший" тендер в області вартістю 389 млн грн був оголошений на дорожні роботи капітальний ремонт дороги Київ Харків Довжанський.

Третє місце: Вінницька область 42 тисячі тендерів на загальну суму 22 млрд грн. Проведено 59% закупівель вартістю 13 млрд грн, заощаджено 963 млн грн. За кількістю тендерів знову з великим відривом від інших лідирує місцева облдержадміністрація. І далі Харківська міськрада, Міносвіти, Мінінфраструктури, Міноборони. По бюджету закупівель регіон на 5 місці. Найдорожчий тендер знову ремонт доріг, на цей раз за 1,49 млрд грн.

Четверте місце: Запорізька область. Тут було оголошено 36 тисяч торгів з очікуваною вартістю 26 млрд грн. Успішно завершилося 60% з них на суму 13 млрд грн. Економія склала 935,5 млн. Лідери в регіоні: Запорізькі ОДА та міськрада і три міністерства енергетики і вугільної промисловості, інфраструктури та охорони здоров'я. У ТОП-5 за сумою закупівель регіон не увійшов. Найбільш дорогий тендер - ремонт дороги Запоріжжя Маріуполь за 618 млн.

П'яте місце: Львівська область 36 тис. оголошених тендерів, очікувана вартість яких 50 млрд грн. Відбулося 58% на суму 28 млрд, економія - 2,45 млрд грн. Лідери за кількістю тендерів: Львівська ОДА, Мінінфраструктури, Львівська міськрада, Мінекономіки і Львівська облрада. У рейтингу за сумою закупівель Львівський регіон на другому місці. Найдорожчий тендер традиційно на ремонт дороги, в даному випадку це траса Київ Чоп за 796 млн.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

У рейтинг за сумою закупівель увійшли ще дві області, які не були в ТОПі за кількістю торгів.

Одеська область оголошено 25 тисяч торгів на 45 млрд грн. Відбулося 52,5% на 26 млрд. Економія 2,11 млрд грн. Лідери в регіоні: Мінінфраструктури, Одеська ОДА, Одеська міськрада, Міноборони, МОЗ. За бюджетом закупівель область на 4-му місці. Найдорожчий тендер провели на суму понад 1 млрд грн на реконструкцію водних підходів порту Південний.

Харківська область. Тут оголошено 25 тисячі тендерів на загальну суму 43 млрд грн. Проведено 57% з бюджетом 22 млрд, заодщаджено 1,47 млрд грн. За кількістю тендерів лідирує Харківська ОДА, Мінінфраструктури, Харківська міськрада, Мінекономіки і Міносвіти. За сумою закупівель регіон на 5 місці в ТОПі. Найдорожчий тендер на 1,13 млрд грн оголошений на закупівлю робіт по ремонту дороги Київ Харків Довжанський (відрізок траси в Харківській області).

Показати ще новини
Радіо NV
X