Продовжуємо рости. ФРС не проти

24 травня 2018, 10:25

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Ранковий скептицизм... Чергове скептичне висловлювання Трампа про американо-китайські переговори, з самого ранку, в середу, відправило всі основні індекси в "червону зону". Президент США заявив, що він, мовляв, незадоволений ходом нинішніх переговорів з Китаєм, вважає, що за такого підходу "занадто складно буде досягти результату" і зацікавлений у зміні курсу.

Відео дня

На додачу до цього, розчарували дані про зростання виробництва в Європі і Японії, що ставлять під сумнів синхронність глобальної економічної експансії; зростання прибутковості італійських бондів, після обрання нового прем'єра; гірші, ніж очікувалися, результати великого роздрібного оператора Target (-5.7%) і заяви General Electric (-7.26%) про те, що дивіденд не гарантований.

... змінився вечірнім відродженням. І тим не менше, ринки закінчили день підвищенням: S&P 500 (+ 0.32%); Dow Jones (+ 0.21%) і Nasdaq (+ 0.64%).

Причиною для зміни настроїв інвесторів і розвороту ринку стало оприлюднення протоколів ФРС. Регулятор підтвердив свій намір підвищити ставку в червні, що не новина і вже давно закладено в поточних цінах, і натякнув, що інфляція трохи вище рівня в 2% не викликає особливого дискомфорту. Миролюбні настрої ФРС і небажання підвищувати ставки до такого ступеня, "щоб припинити цикл економічного зростання", справили моментальний позитивний вплив на ринки. "Економічне зростання, невелика інфляція, ФРС, що не стоїть на шляху і не робить агресивних непередбачуваних рухів" - все це хороші знаки для інвесторів у акції.

US Treasuries ростуть в ціні. Неагресивний тон ФРС справив і свій позитивний ефект на інвесторів у облігації - прибутковість 10-річних US Treasuries упала до 3.00%, а прибутковість 2-річних до 2.53%.

З 11 секторів S&P 500 тільки 6 закінчили день зростанням. Попереду всіх були чутливі до ставок компанії комунального сектора (+ 0.90%) і нерухомість (+ 0.86%), інформаційні технології (+ 0.89%), ведені Netflix (+ 3.95%). Серед відстаючих - фінансовий сектор (-0.60%), негативно реагує на звуження спреда між двох і десятирічними облігаціями.

Ціна червневих ф'ючерсів на WTI продовжила падати: (-1.2%), до $71.36 за барель.

Ціна на золото виросла до $1,294 за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

"Великі новини" для автовиробників. За інформацією The Wall Street Journal президент США роздумує над введенням нових тарифів на імпортні автомобілі, посилаючись на аспекти національної безпеки. У своєму твіттері Трамп теж підтримав інтригу повідомленням про те, що американських автовиробників чекають "великі новини". Тож, виглядає на те, що бойовий дух американського лідера не збайдужів, він готовий до торгівельних воєн, і це цілком може вплинути на ринок.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Економічні новини. З точки зору макроекономічних новин, нас чекають стандартні дані про нові заявки з безробіття і дані з ринку нерухомості: ціни на будинки в березні і продажі існуючих будинків у квітні. Найімовірніше, нічого доленосного.

Корпоративні результати. На корпоративному фронті продовжує домінувати роздріб, закінчує сезон квартальних результатів: Best Buy ( BBY ), Ross Stores ( ROST ) і The Gap ( GPS ).

Гарного всім дня!

Показати ще новини
Радіо НВ
X