Проблеми благодійних організацій

7 травня 2018, 16:40

Потрапивши в оточення людей, що живуть благодійністю, раптом розумієш все, що потрібно робити людині в житті – це творити добро і насолоджуватися плодами відплати за це! Нічого, крім цього, в житті не існує, по суті.

Ось чому мені трохи дивно, коли люди пишуть кляузи, і просять розібратися з благодійними організаціями. У Києві по вулиці Ахматової, 3 на першому поверсі розташований один з Соціальних центрів Релігійної благодійної місії Карітас-Спес Україна Римо-Католицької церкви. Тут вчаться грати на музичних інструментах діти, працює безкоштовний секонд-хенд для малозабезпечених, проводяться безкоштовні медогляди для пенсіонерів, на яких їх беруть лікарі-волонтери з міських поліклінік. Тут же можна безкоштовно отримати медикаменти і зимове взуття, і одяг. Не завжди. Час від часу.

Відео дня

Центр працює з бомжами і малозабезпеченими. Здавалося б, це удача для мешканців будинку. Можливість зробити добру справу, подати милостиню старому, взути одягнути його хоча б у те, у чому вже не ходиш сам, підказати, нарешті, де можна пройти безкоштовний медогляд.

І що Ви думаєте? Мешканці будинку скаржаться, що навколо занадто багато бомжів!

Біля мене немає жодних благодійних місій. Але вранці біля сміттєвих ящиків я постійно зустрічаю бомжів, причому весь час різних. Напевно, прибери цю благодійну організацію з дому, де вона купила квартиру, все одно поблизу будуть крутитися бомжі. Неподалік базар, магазини, барахолка прямо на землі, на яких завжди зустрінеш малозабезпечених.

Напевно, у багатьох з нас шафи забиті одягом, який ми вже не носимо, а віддати його не завжди є кому. Раніше я віддавав свій старий одяг рідні на село. Але зараз і там його носити нікому. І з роками, коли купуєш щось одне, то інше, то третє про всяк випадок, а потім не носиш або одягаєш вкрай рідко, навіть містка шафа-купе від підлоги і до стелі, починає поскрипувати і здаватися занадто щільно забитою, і ти розумієш, пора роздавати одяг.

Останнім часом я відношу його в найближчий секонд, і прошу подарувати або продати за недорого малозабезпеченим людям. Але іноді віддаю малозабезпеченим прямо на вулиці. Ідеш такий зі старими джинсами в пакеті, і думаєш, куди б їх прилаштувати, а тут якраз небагата жінка, у якої знаю, є син моєї статури.

- Чи візьмете штани? Вони в хорошому стані, просто не ходжу в них.

- Візьму, – відповідає.- І відчувається, що вона як раз думала про штані для сина.

Але багато хто соромиться і відмовляються брати речі в хорошому стані. Всі ми хочемо виглядати краще, ніж у нас йдуть справи.

Зазвичай після такого походу шафа виносить мені подяку і перестає скрипіти. В принципі, вона і не скрипить. Але ж могла б!

Після заочного привіту малозабезпеченим, і розставання з легким серцем з взуттям, светрами, спортивними шапочками, рукавицями, штанами, куртками – хочете вірте, хочете, ні, в моєму житті починають відбуватися чудеса.

Дзвонять з повинною люди, які винні мені гроші так давно, що я вже й забув про них. Інші пропонують якісь нові цікаві проекти. Тіло молодіє, кудись випаровуються всі болячки і на душі спокійно, світло і радісно. А всіх справ-то – спакувати старі вже непотрібні дрібнички в картату базарну сумку і віднести їх в секонд. Або зустріти кого на вулиці, кому вони напевно потрібніші. Особливо взимку.

Ідеш такий радісний, і думаєш. Чого ж я раніше якось не зібрався зробити корисне людям, і жив тільки для себе, проводячи день за днем, немов і не жив зовсім? Поспішай творити добро! Пост, молитва і милостиня в середовищі однодумців – ось ключі, які відкривають Царство Небесне навіть запеклому грішникові як я.

І, якщо з постом і молитвою зазвичай сутужно, що робити, доводиться віддавати більше речей. Сподіваюся, це хоч якось компенсує одне одного.

Не раз помічав дивовижні речі, в які і сам вірю насилу. Хоча вони і відбувалися зі мною. Іноді досить, навіть, нічого особливо не роблячи для малозабезпечених, просто допомогти комусь, хто професійно робить добру справу, хоча б просто захопившись цим людьми, поспівчувавши їх нещасним підопічним: бездомним, хворим і нещасним – і ось і ти відчуваєш якусь душевну спорідненість і теплоту з благодійниками. Один відповідний і згідний з доброю волею і наполегливою справою іншої людини рух твого небайдужого серця – і ти удостоюєшся вистражданої і заслуженої не твоєї нагороди!

Як описати цю нагороду? Гарний настрій просто так, бажання жити, творити добро, відчуття сенсу життя? Якщо чесно, не знаю. Просто хочеться жити і радіти. І ти живеш і радієш, хоча раніше тонни праці і думок переводив на те, щоб увійти в цей стан і... нічого.

А тут тобі відразу дається відчуття безпричинного щастя і радості, незаслужене і несподіване. Напевно, добрі справи допомагають нам підживлювати повагу до самого себе, якої так не вистачає в сучасному суперечливому і компромісному житті.

Хто приймає пророка, як пророка, той дістане нагороду пророчу і хто приймає праведника, як праведника, той дістане нагороду праведника.

Нам треба звикати жити поруч із жебраками, якщо ми йдемо в Європу. І живемо не в самому фешенебельному районі. Так вже давно живуть люди в Європі. У Франції раз на місяць проводиться день клошара, коли діти бігають і годують бутербродами бездомних. Багач, бідняк, принц і жебрак – з цим українцям треба вчитися жити. Якщо хтось багатий, значить, хтось поруч з ним буде і бідний. Не ми це придумали і не нам це змінювати. Але ми можемо бути добрішими до тих, хто потребує допомоги. І з розумінням, якщо вже самі не часто творимо милостиню, ставитися до благодійних організацій, які роблять життя бездомних трохи більш стерпним.

Можливості допомогти іншому треба радіти, як найвищому благу, за яке людину обов'язково винагородить Господь. Поспішайте жертвувати, поспішайте допомагати іншими бо, коли ми покинемо цей світ – справи наші підуть попереду нас, сказав Ісус.

Трохи ніяково за киян, що живуть в будинку на Ахматової, 3, які скаржаться на Соціальний центр. Ми не зможемо відгородитися від жебраків ні в місті, ні в селі. Нам треба допомагати їм, роблячи життя один одного трохи стерпнішим. Таке європейське селяві.

Воздасться сторицею. Просто перевірте.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X