Про відповідальність бізнесу

7 лютого 2017, 12:41
За своїми поглядами я противник всього регулювання бізнесу державою

Я противник того, щоб влада втручалася в діяльність будь-кого, і взагалі за те, щоб вона трималася від нас подалі. Підприємці платитимуть податки, самі здаватимуть звіти, стежитимуть за якістю продукції та з повагою ставитимуться до клієнта. А держава не буде втручатися в роботу підприємців. Жодних ліцензій, дозволів і перевірок.

Відео дня

Це ідеальна ситуація, але вона може працювати тоді і тільки тоді, коли рух влади і бізнесу буде двостороннім.

Тому що, найчастіше, бізнес у нас в країні сам дає приводи для того, щоб влада його жорстко регулювала. Очевидно, що це регулювання тут же породжує корупцію. І, природно, воно не ефективне. Але, привід до його запровадження дає саме бізнес.

Наведу приклад. З початку лютого МОЗ запровадило граничні ціни на ліки, що продаються в аптеках. Мова йде не про всі ліки, а про ті, що допомагають рятувати життя астматикам, діабетикам і хворим серцево-судинними захворюваннями. По суті - це 350 найменувань ліків або 21 молекула.

Гранична ціна визначається як мінімальна вартість за підсумками аналізу цін на ліки в п'яти країнах Європи – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

В принципі, ця ціна дозволяє виробити товар, ввезти його в Україну і продати з невеликою націнкою. Природно, всі українські ліки продаються нижче цієї ціни.

А от імпортні вище. Чому? Та тому, що постачальники ліків сплачують значну частину своєї націнки лікарям, аби ті виписували не українські, або нехай навіть польські ліки, а вироблені у Німеччині або США, як «ефективніші».

По суті мова йде про багаторівневий маркетинг кшталт Гербалайф. Імпортери ліків платять великі гроші лікарям, які переконують вас купити дорогий аналог. До речі, дорогий, далеко не завжди означає більш ефективний.

Найкраще ілюструвати мій приклад ціною ліків, за якою їх продають імпортери. А точніше тим, наскільки відсотків вона вище від нормальної ринкової.

Отже НОРВАСК®, Pfizer Inc. (США) на 4025,57% вище, ніж гранична ціна встановлена МОЗ на базі цін у Східній Європі. ЗОКОР®, Merck & Co (США) на 3034,45% вище. НОРМОДІПІН, Gedeon Richter (Угорщина) на 1802,53% вище. АМЛОДИПІН ПФАЙЗЕР, Pfizer Inc. (США) на 1212,95% вище. ПЛАВІКС, Sanofi (Франція) на 2086,18% вище. ЗІЛТ®, KRKA (Словенія) на 1047,84% вище. ВАЗІЛІП®, KRKA (Словенія) на 1888,66%. ВАЗІЛІП®, KRKA (Словенія) на 1007,09%. ВАБАДІН® 20 мг, Berlin-Chemie (Німеччина) на 1101,30%. ЗОКОР® ФОРТЕ, Merck & Co (США) на 1717,77%. КАРДАК, Aurobіndo Pharma (Індія) на 2146,29%. СІМВАСТАТІН-ЗЕНТІВА, Sanofi (Франція) на 1077,51% вище.

Я не знаю, яка рентабельність у наркобізнесу, нелегального продажу зброї та інших заборонених речей. Але, думаю, навіть вони не мають націнки в 10-40 разів вище за нормальну ціну...

Додайте до цього валютних спекулянтів, які штучно розхитували курс гривні в найкритичніші моменти війни на Сході. Виробників підробленої горілки, від якої помирають люди в Україні. Виробників сиру, які бухають в нього стільки пальмової олії, що він стає категорично шкідливим для здоров'я. Постачальників китайських іграшок, від яких у дітей буває рак. І продавців розбавленого бензину на АЗС.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Або дуже дорого.

Або неякісно.

Тому що націнки 25% мало.

Треба в 10-40 разів вище... Як у імпортерів ліків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X