Про роль #зради у держзакупівлях

27 квітня 2016, 13:54
Я була молода і наївна. Два роки тому мені здавалося, що найголовніше – це зробити систему електронних держзакупівель і запустити її на національному рівні

А навчити користувачів працювати в новій системі можна буде у форматі вебінарів – просте і зрозуміле завдання.

Перше зіткнення з дійсністю відбулося на етапі запуску пілотного проекту ProZorro. Крики «зрада» понеслися з усіх кінців країни. Ще не бачачи електронну систему, не розуміючи принципу її роботи, нас звинувачували, в кращому випадку, у підтримці китайських виробників, а в гіршому – у створенні Тендерної палати-2. Перше коло по країні ми проїхали, щоб, як я зазвичай кажу, «зняти тривожність». Було зрозуміло, що влада, покупці та постачальники хочуть подивитися нам в очі, задати всі незручні питання, зрозуміти хто за нами стоїть і т.д. і т.п. Ніякі пропозиції про те, щоб переговорити в онлайні або організувати вебінар, навіть не розглядалися – у психологічній підтримці завжди важливо, щоб тебе потримали за руку...

Відео дня

На другому етапі стало простіше і складніше одночасно. Обласні та міськради масово почали приймати розпорядження про приєднання до пілотного проекту. Тепер «зрада» кричали ті, хто був змушений почати працювати в системі, абсолютно не розуміючи, що до чого. Все частіше стали звучати питання про особливості інтерфейсів різних електронних майданчиків, підключених до ProZorro. Ми почали активно просувати інструкції та відео-гайди. Але виявилося, що читати і дивитися народ не любить. Друге коло по країні ми зробили вже разом з електронними майданчиками, розповідаючи про систему в цілому і те, яку кнопочку натиснути, щоб створити, зокрема, торги.

Зараз ми готуємося до третьої хвилі «зради», коли з 1 серпня всі покупці будуть змушені працювати в електронній системі публічних закупівель. І ми шукаємо можливості для масштабування. Тому що, звичайно, можна знову поїхати з дому на 3 місяці, але цього разу доведеться брати з собою ще й співробітників Департаменту регулювання держзакупівель, щоб розповісти про новий Закон «Про публічні закупівлі».

Ми не залишаємо надію перевести частину прогресивних закупників на онлайн-навчання. Саме тому на Prometheus в травні стартує наш курс «Публічні закупівлі». Додатково це ще і можливість створити навколо сфери держзакупівель міцний консалтинговий ринок, благо, попит є і буде.

Для тих, хто все ж таки шукає і знаходить інформацію в інтернеті, ми запустили ресурс infobox.prozorro.org, на якому є чудовий розділ «Публічні закупівлі для Чайників».

На кожній електронній торговельній площадці, які надають доступ до ProZorro, можна не тільки знайти інструкції в будь-якому форматі, але і запросити індивідуальне навчання.

І найголовніше: ми хочемо, щоб в ключових регіонах з'явилися представники ProZorro, які зможуть організувати навчання і відповісти на перші запитання. Для цього за підтримки МФ «Відродження» запускаємо програму «Тренінг для Тренерів», щоб вже на початку літа відібрані та навчені нами тренери провели навчальні заходи в своїх регіонах.

Не скажу, що все це дозволяє нам заспокоїтися і тихо чекати 1 серпня. Хвиля «зради» все одно накриє нас по графіку 31 липня. Але для тих, хто шукає можливість – такі можливості створені. Для тих, хто шукає причину, чому не вчиться, або досі чекає особистого приїзду заступника міністра – у мене погані новини...

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X