Приватизація по-українськи

15 січня 2018, 15:00

Оприлюднена в ЗМІ інформація про арешт активів Ахметова в різних юрисдикціях на підставі відповідної ухвали кіпрського суду, може призвести до досить сумних наслідків для всієї побудованої Ахметовим бізнес-імперії.

Формально, до приведення у виконання отриманого ще влітку рішення Лондонського суду Ахметову ще немає про що переживати, як і Коломойському з Боголюбовим в питанні арешту активів за позовом до власників Приватбанку.

Відео дня

Однак наявність подібного рішення значно ускладнює або робить фактично неможливим залучення зовнішніх інвестицій для власного бізнесу, а також ставить під питання повернення вже отриманих. Крім того регулятори тих країн, де знаходиться бізнес Ахметова і в першу чергу України, повинні звернути пильну увагу на виконання фінансовими компаніями і банком взятих на себе зобов'язань, а також дотриманням відповідних фінансових нормативів.

На відміну від Коломойського з Боголюбовим, у Ахметова ще залишився працюючий бізнес в Україні, який вимагає істотної фінансової підтримки.

Але не дивлячись на це, судячи з повідомлень прес-служби СКМ, у Ахметова ще є шанс зберегти свої активи і кошти. Наскільки відомо, на сьогодні подані апеляції як на саме рішення Лондонського суду, так і на визначення кіпрського суду про арешт активів.

При цьому друге буде розглянуто вже в лютому. А судячи з політичної складової всієї цієї справи, пов'язаної з абсолютно прозорою приватизацією Укртелекому, і наявністю вже рішення, щодо вступу в силу про повернення Укртелекому державі, шанси на задоволення апеляції як по самому рішенню, так і за визначенням про арешт активів досить великі.

Таким чином, якщо буде скасовано ухвалу кіпрського суду, то відповідно будуть зняті арешти в усіх юрисдикціях, де вона вже було застосована, зокрема в Голландії.

Судячи з ситуації, що склалася, і інформації, що з'явилася в зв'язку з рішенням, питання, пов'язані з настільки великою приватизацією державного майна, так чи інакше контролювалися і продовжують контролюватися першими особами держави, не кажучи вже про їх пряме втручання в процес приватизації.

І я не сильно здивуюся, якщо генеральна прокуратура України відкриє чергову справу стосовно колишнього Президента України, пов'язану саме з цієї приватизацією. Крім того, виходячи із оприлюднених рішень, дуже схоже, що адміністрація Президента, очолювана на той час Льовочкіним, за допомогою засобів держави і наближених олігархів, досить вміло використовувала кошти платників податків з метою приватизації державного майна.

Думаю, найближчим часом, варто очікувати чергових подробиць пов'язаних з фінансуванням за державний рахунок цієї, так званої, приватизації Укртелекому. І не варто забувати про непогашені кредити перед державними банками, кошти від яких були спрямовані для здійснення цієї схеми.

Підводячи підсумок цієї історії, не зайвим буде звернути увагу і на можливі позитивні для бізнес-імперії Ахметова рішення про арешт, що дає можливість певним чином і запобігти відчуженню його активів іншими кредиторами, або недружнього поглинання.

Показати ще новини
Радіо НВ
X