Приватбанк: рівновагу порушено

19 грудня 2016, 07:33
Питання можливості банкрутства Приватбанку і як це позначиться на економіці країни, за моєю інформацією, обговорювалося з МВФ ще з 2011 року, коли була проведена масована "чорна піар-кампанія" на банк

Вже тоді було ясно: якщо "ляже" банк, у якому кожен четвертий українець зберігає свій депозит, і кожен другий бізнесмен має поточний рахунок, у країні розпочнеться колапс. Якщо Приват зупинить платежі, на другий день припиниться відвантаження товарів в супермаркети і магазини, на третій - люди побіжать знімати гроші з усіх інших банків (привівши їх до неплатоспроможності), на четвертий - почнеться перехід з грошових відносин на товарний обмін, на п'ятий - розгул бандитизму і країна котиться в прірву.

Відео дня

Це найапокаліптичніший сценарій, якого всі прагнуть уникнути! Тому зараз, коли ПриватБанк не пройшов стрес-тест і акціонери не захотіли в нього вливати гроші, в НБУ і Фонді гарантування півтора року не могли прийняти рішення щодо банку, адже "рубати з плеча" - поставити країну на межу громадянської війни. Наскільки мені відомо, було відібрано більше 20 топ-менеджерів, які повинні були замінити правління, але процес довго не запускався. Те, що їм вдалося вмовити на місце голови Приватбанку колишнього міністра фінансів Олександра Шлапака - велике досягнення! Не сумніваюся, він докладе всі сили і вміння, щоб збалансувати ситуацію, але націоналізація сколихне не тільки клієнтів банку, але й всю банківську систему, порушивши нинішню дуже хитку рівновагу.

ПриватБанк націоналізують не тому, що "Гонтарева вирішила заробити". А тому що акціонери - Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов - не хочуть повертати витягнуті з нього гроші. За свідченнями іноземних експертів, які проводили оцінку банку, понад 75% його корпоративних кредитів видані структурам групи "Приват". Інвестиційні банкіри стверджують, що вже кілька місяців ці кредити перестали обслуговувати. І в банку замість прибутку почав формуватися щомісячний операційний збиток у 500 млн грн. При цьому кілька днів тому акціонери дали розпорядження по ряду своїх мереж не приймати платіжні картки Приватбанку. Що, ймовірно, свідчить про їх усвідомлене бажання "спихнути" банк державі і залишити його без надходжень.

Варіант 100% націоналізації Приватбанку на мій погляд є одним з найгірших варіантів вирішення проблеми. Найбільш раціональним був варіант поділу банку на роздрібний і корпоративний. З роздробом пропонувалося впоратися Ощадбанку (він би зміг поглинути всіх вкладників), а корпоративними клієнтами (які і так на 70% свої) повинен був зайнятися Коломойський. А в поточній диспозиції на платників податків, тобто на всіх нас, ляжуть питання покриття всіх боргів банку. Тобто Коломойський і Боголюбов не просто не понесуть покарання за виведення грошей з банку, а ще й повторно їх відшкодують за наш рахунок!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X