Пристебніть ремені

11 лютого 2019, 12:20

Тиждень, що наступив, навряд чи буде спокійним

Як хороший боксер завжди намагається «вирвати» кінцівку раунду, так і американський ринок, у п'ятницю, зумів відірватися від мінімумів торгової сесії і закінчити не дуже вдало початий день, а разом з ним і тиждень, до речі, вже сьомий поспіль, на мажорній ноті.

Відео дня

У центрі уваги  квартальні результати. П'ятниця щедро винагородила ті компанії, що змогли закінчити квартал на підйомі, а найголовніше, зробити хороші прогнози на майбутнє. Серед них: Skechers (+15%), Mattel (+23%) і Coty (+32%). І, навпаки, відправила в нокдаун невдах, наприклад, Goodyear Tire (-9%), яка промахнулася і з виторгом, і з EPS.

У міру наближення 1 березня і на тлі широких святкувань китайського Нового року, на сцену повертаються примари торгової війни. Час йде, перша декада місяця вже позаду, а справа обмежується лише політично-оптимістичними заявами сторін. Реальними домовленостями поки не пахне, що підтвердив радник президента США з економіки Ларрі Кадлоу, який заявив про «значну дистанцію» між договірними сторонами. Навыть більше, за інформацією WSJ, на поточний момент сторони навіть не спромоглися скласти чіткий перелік протиріч. Цього тижня міністр фінансів Стівен Мнучин і торговий представник Роберт Лайтхайзер їдуть до Пекіна продовжувати переговори. Але якщо нічого не зміниться, то менше, ніж через три тижні все може закінчитися новими тарифами, за якими, як не крути, піде подальше уповільнення економіки. Хоча, на думку впливової CNBC, навіть, якщо не вдасться домовитися, тарифи все одно залишаться на рівні 10%, замість обіцяних Трампом 25%.

Що стосується економічного зростання, то, очевидно, що зараз це проблема для всіх розвинених економік світу. Зокрема, ЄС знизив прогноз економічного зростання єврозони з 1.9% до 1.3%, у 2019 році. Британыя, яка намагається відокремитися, знизила прогноз зростання ВВП у поточному році, з 1.7% до 1.2%.

Наступний тиждень, як і раніше, сповнений квартальних результатів, серед яких звіти 60 компаній з S&P 500. З відомих імен: Coca-Cola, Pepsi, Cisco і Under Armour, хоча їх результати, навряд чи, зможуть сколихнути весь ринок.

Цікаво, чим закінчиться історія з шантажем Джеффа Безоса з боку National Enquirer, контрольованим соратником Трампа, Девідом Пекером. Поки, глава Amazon демонструє твердість, даючи зрозуміти, що готовий дати бій і не дозволить собою зневажати. Як це все відіб'ється на акціях очолюваної ним компанії, сказати важко. Найымовырныше, великого ефекту не буде, адже не варто змішувати громадську і корпоративну діяльність пана Безоса.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На економічному фронті головною подією тижня стануть дані щодо інфляції (CPI), за січень. Аналітики очікують зростання на 0.1% у порівнянні з груднем і 1.5% в річному вимірі. З огляду на те, що ФРС тепер буде діяти «залежності від даних», результати звіту мають велике значення для ринку.

Ну і, в п'ятницю, 15 лютого, закінчується термін «перемир'я» між Трампом і Конгресом. Поки, за наявною інформацією, демократи не схильні виділяти гроші на «стіну» і продовження shutdown цілком реально. Спочатку, згідно з даними Білого Дому, кожні два тижні «простою» мали обійтися в 0.1% зростання ВВП. Тепер, цей показник подвоєний і ВВП буде втрачати 0.1% щотижня.

Звичайно ж, фантастичні 7 тижнів зростання приємно порадували власників довгих позицій, але в довгостроковій перспективі майбутнє не здається таким вже безхмарним. Тиждень, що наступив, навряд чи буде спокійним, так що пристебніть ремені і готуйтеся до волатильності.

Гарного всім тижня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X