Чого не потрібно робити в бізнесі

24 січня 2018, 13:40

Зарікався вже не писати постів на тему тільки бізнес. Але як в тому анекдоті про бомжа з бородою Карла Маркса. Бороду поголити можна, а розум, розум куди подіти?

Якщо ви вчора випускали табуретки, не потрібно різко перекваліфікуватися в ракетобудівники. І навпаки. Я таких багатоверстатників-ініціатівників називав у банку "кулібіними". Їм було все одно, що випускати. У них не виходило ні одне, ні друге, ні третє.

Відео дня

Не давайте особистих кредитів. Якщо можете, просто подаруйте ці гроші. Грошей не повернете ні в першому, ні в другому випадку. Але збережете і нерви і стосунки. Ніколи не кредитуйте чужі бізнеси. Ні під відсотки, ні під "прибуток". Для цього є банки.

Ретельно вибирайте партнерів з бізнесу. Шукайте саме партнерів, а не гроші. Дуже добре зважуйте за і проти, перш ніж "нарізати" частки в вашому бізнесі персоналу. Питання далеко не однозначне.

Не вступайте в спільний бізнес навіть з найпрекраснішими людьми, якщо у них немає на це грошей. Не кредитуйте партнерів у вашому бізнесі. Ні прямо, ні криво, ні в лоб. Крім проблем, нічого не наживете.

Ніколи не вступайте в новий проект, якщо ви не на 100, а на 120 відсотків не впевнені в тому, що можете його профінансувати. Інакше вам не вистачить в кінці саме цих 20 відсотків.

Намагайтеся ніколи не брати кредитів під будівництво та обладнання в нових бізнесах. Будуйте за свої. Візьмете потім під оборотку. Інакше до оборотки у вас справа не дійде.

Якщо у вас немає залізної валютної виручки, що покриває всі ваші валютні платежі, не беріть валютні кредити. Навіть під 5%. І навіть якщо ваш рідний дядько голова Нацбанку і обіцяє вам курс 25 на 10 років. Програєте.

Ніколи не давайте особистих гарантій за комерційними кредитами.

Ніколи і ні за яких умов не відкривайте коротку валютну позицію. Не продавайте позикову валюту за гривню і не пускайте її в поточний оборот.

Ніколи не шукайте собі "дах". Ні прокурорський, ні бандитський, ні політичний. Для нормального бізнесу "дах" не потрібен, а від бізнесу, якому потрібен "дах" , краще триматися подалі. Якщо звичайно, ви не прокурор, бандит, або політик.

У новий будинок спочатку запускайте кішку, а в новий проект – хорошого юриста. Ведіть бізнес легально. Платіть податки. Не порушуйте законів. Не з розрахунку отримати за це медаль. Це просто набагато вигідніше економічно. Якщо порахувати всі потенційні витрати.

Якщо у вас виникла необхідність вирішити якесь питання, не шукайте "вихід" на найбільшого начальника. Не існує питань, які не можна вирішити безпосередньо з виконавцем.

Не платіть хабара для того, щоб просто прискорити вирішення питань. Доштовхайте, доходіть. Заплативши один раз, ви будете потім платити на кожному кроці.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Не йдіть у політику заради "покращення" свого бізнесу. Ні у велику, ні в малу. Я практично не знаю людей, яким це принесло дивіденди в довгостроковій перспективі.

Не грайте в ігри з державою. Не намагайтеся на ній розбагатіти. Пам'ятайте, скільки у держави не кради, своє не повернеш.

Нікому не вірте, нічого не бійтеся, нікого ні про що не просіть. Старий принцип. Придуманий задовго до мене. Але він на диво добре працює. І у великому і в малому.

У будь-яких переговорах ніколи не приймайте рішення відразу. Якими б вигідними не видалися зроблені вам пропозиції. Візьміть паузу. Пошукайте диявола в деталях.

Не вступайте в бізнес-війни з конкурентами. У них дуже важко перемогти. Вони коштують дорого. З них важко виходити. Зробіть свій бізнес таким, щоб воювати треба було не вам, а з вами. В цьому випадку відповідайте.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Показати ще новини
Радіо НВ
X