Причини звільнення найкращих співробітників

16 грудня 2016, 16:07
Успіхи та невдачі в бізнесі напряму залежать від задіяних у ньому талантів

Але, незважаючи на всі зусилля компанії з утримування персоналу, талановиті кадри часто звільняються. Про головні причини, які підштовхують найкращих співробітників залишати компанії та шукати нову роботу, розповідають експерти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

Відео дня

Як не крути, а матеріальна винагорода відіграє важливу роль при працевлаштуванні й утримуванні персоналу. Проте це далеко не єдиний фактор, від якого залежить, чи буде професійний і талановитий співробітник працювати в компанії довго й плідно. Існують також інші важливі фактори, які здатні підштовхнути до звільнення швидше, ніж незадоволеність рівнем зарплати.

Надмірні навантаження

Чимало компаній намагаються скоротити витрати, звалюючи додаткові обов’язки на вже працюючих співробітників. Роботодавцям здається, що так вони підвищують продуктивність, але для персоналу це означає всього лише збільшення обсягу роботи. Багато компаній також намагаються покласти додаткові задачі й відповідальність на співробітників, які вже довели свою здатність ефективно працювати. Особливо часто це стосується найбільш старанних і талановитих. Адже в них усе виходить! У результаті – люди втрачають мотивацію і починають приглядатись до інших варіантів.

Якщо роботодавцю необхідно доручити талановитим співробітникам додатковий обсяг робіт, треба бути готовим до того, що і йому доведеться йти на жертву. Надмірне навантаження можна компенсувати з допомогою надбавки, бонусів або підвищення посади. Не варто розраховувати на те, що талановиті люди будуть працювати більше, ніж решта. Швидше за все, вони просто знайдуть місце, де їх цінуватимуть так, як вони того заслуговують.

Відсутність визнання

На перший погляд може здатись, що підбадьорливе поплескування по плечу нічого не означає, особливо для найкращого співробітника з чудовою внутрішньою мотивацією. Це враження обманливе, адже похвала подобається всім, включно з тими, хто цілком віддається роботі.

Відмовляючись визнати заслуги персоналу, роботодавець ризикує втратити цінних спеціалістів, які обов’язково знайдуть того, хто їх оцінить. Винагорода може набувати різних форм — від підвищення зарплати до простої похвали у присутності колег. Необхідно просто донести до співробітників, що їхня робота дійсно має значення.

Відсутність можливості розвиватися

Найкращі співробітники хочуть рости й розвиватись, постійно набувати нові знання й досвід. Якщо компанія не приділяє достатньої уваги освітнім програмам, люди знайдуть інший спосіб задовольнити свою спрагу до нового.

Якщо в компанії працює талановитий співробітник, якого ви цінуєте, необхідно визначити для нього шлях розвитку. Найкращі спеціалісти завжди розраховують на зворотній зв'язок, і турботливий роботодавець просто зобов’язаний його надавати. Якщо цього не відбувається, співробітник швидко занудьгує.

Жорсткий контроль

На жаль, існують компанії, які реалізують антикорпоративну культуру, — вводять персонал у надто жорсткі рамки або надміру контролюють його, нагнітаючи атмосферу страху. Ефективним працівникам періодично достатньо кількох годин робочого дня, щоб зробити всю потрібну роботу. У кожного крім роботи є діти в садочках, заняття у спортзалах, зустрічі з рідними, час на відпочинок та інше. Це не означає, що роботодавець повинен дозволяти різні вільності. Проте керівництво компаній, де виявляють лояльність та розуміння до співробітників, набагато рідше зіштовхується з проблемою недовіри, плітками й негативними відгуками в інтернеті. Тиранія, деспотизм і тотальний контроль відштовхують навіть найбільш стійких.

Наймання і просування спеціалістів низької якості

Хороші працелюбні співробітники хочуть бачити поруч із собою таких самих добросовісних колег. Найкращі люди не повинні відчувати, що їм доводиться виправляти чиїсь помилки. Якщо керівник не дбає про ретельний добір нових кадрів, це демотивує тих, хто вже працює в компанії. Те саме можна сказати про ситуації, в яких менш здібні співробітники просуваються по кар’єрних сходах швидше, ніж ті, хто цього дійсно заслуговує. Просування некваліфікованих спеціалістів завжди призводить до невтішних результатів. Людина, яка наполегливо працювала, проте лишилась без підвищення, почуватиметься ображеною і почне шукати своєму талантові нове застосування.

Одноманітність, відсутність цікавих задач

Ніхто не хоче перепрацьовувати, але й нудьгувати на роботі теж ні до чого. Якщо співробітники не отримують цікавих завдань, вони починають нудитись і «застоюватися». Якщо талановиті й розумні люди вимушені займатися простою і монотонною роботою, вони починають шукати іншу, щоб випробувати свої можливості.

Успішні керівники делегують співробітникам цікаві задачі, вирішення яких вимагає творчості, винахідливості й креативного підходу. Вони відмовляються від тривіальних проектів і замість цього намагаються вивести людей із їхньої зони комфорту, а потім докладають максимум зусиль, щоб допомогти їм досягнути успіху. Надаючи співробітникам свободу вибору й можливість взяти на себе відповідальність за результати, роботодавець у рази підвищує шанси компанії на успіх.

Бюрократія

Виконання безглуздих паперових «ритуалів», надмірна формалізація, процедури, які перевищують розумні межі, — все це передусім відбивається на мотивації найкращих співробітників, які не витримують бюрократії. Звісно, контроль необхідний, документація забезпечує стабільність, але лише в розумних межах. Постійна паперова тяганина заважає досягненню реальних результатів.

Відсутність digital-розвитку компанії

Найкращі співробітники завжди намагаються користуватися технологіями по максимуму й вибирають роботодавців із аналогічними прагненнями. Адже використання інструментів digital у роботі — це вже не ексклюзив, це реальна необхідність продуктивного функціонування прогресивного бізнесу, що розвивається в ногу з часом, у сучасному світі. Чим більш просунутою та інноваційною є компанія — тим престижніше в ній працювати.

Відсутність програми адаптації нових співробітників

Нова робота спочатку завжди цікавить людей. Будь-яка інформація, яку вони отримають протягом перших двох-трьох місяців, або зміцнить їхнє бажання підкорювати нові горизонти в компанії, або підштовхне співробітника до розставання з роботодавцем. Познайомити новачка з купою положень внутрішнього розпорядку, розкладом користування чайною кімнатою, правилами дрес-коду й прочитати лекцію про протипожежну безпеку не означає ознайомити його з роботою. У битві за таланти виграють ті, хто показує новим співробітникам цікаві аспекти роботи в компанії, організовує екскурсію на виробництво і надає змогу відвідати нараду директорів — нехай знають, що кращим завжди є до чого прагнути.

Керівник, але не лідер

Під керівництвом сильної, мудрої, ідейної людини завжди працювати приємніше. Адже вона веде за собою, показує яскравий приклад того, як досягнути успіху, незважаючи на перепони. Бути керівником — це ще означає бути лідером, ідейним наставником і натхненником. Саме тому серед причин звільнення найталановитіших не поодинокі випадки розчарування у перших особах компанії. Адже співробітники більше уваги звертають не на вміння керівника планувати, делегувати задачі, здійснювати контроль і проводити розрахунки, а на його здатність впливати на інших людей, переконувати і мотивувати, готовність виявляти високу активність, працездатність і оптимізм у найскладніших ситуаціях.

Показати ще новини
Радіо НВ
X