Причина епідемій в Україні

18 січня 2018, 16:21

Одна з причин складної епідеміологічної ситуації – нестача дезінфікуючих засобів.

І пояснюється вона банальною боротьбою державних органів за те, хто ж буде видавати дозволи на їх виробництво та імпорт.

Україна, як і всі країни, виробляє дезінфікуючі засоби, а також імпортує їх з-за кордону. Для чого в принципі потрібна дезінфекція? Це не тільки особистий побут, це функціонування лікарень, аптек, м'ясопереробної, харчової промисловості. Це профілактика епідемій. Складно уявити собі життя людини без дезінфікуючих засобів.

Відео дня

Втім, українські чиновники роблять все можливе, щоб наша країна зіткнулася з таким дефіцитом.

Два роки тому була ліквідована Санітарно-епідеміологічна служба. Саме ця структура до 2015 року видавала дозволи на виробництво і імпорт засобів дезінфекції. При цьому необхідність отримувати самі дозволу ніхто не скасував.

Законне виробництво і імпорт дезінфікуючих засобів неможливі без обов'язкової реєстрації та перереєстрації (один раз на п'ять років).

За два роки після ліквідації СЕС державні органи влади так і не спромоглися вирішити, хто ж з них буде видавати дозволи на виробництво і імпорт антисептиків. І список застосовуваних дезінфекційних засобів, на які видано дозволи, стискається як шагренева шкіра. Через два роки в Україні не буде жодного легального дезинфікуючого засобу.

Як випливає з відповіді фармацевтам від Держпродпотребслужби (це такий новий орган, який контролює якість продуктів харчування і займається захистом прав споживачів, а також є правонаступником СЕС) головною причиною, через яку досі чиновники не вирішили, хто видає дозволи на виробництво дезінфікуючих засобів, є позиція Міністерства охорони здоров'я.

Виявляється, Держпродпотребслужба ініціювала відповідну постанову Кабміну, за якою ці дозволи повинна видавати вона. А МОЗ хоче забрати цю частину регуляторної роботи собі.

Ще 17 листопада 2016 року МОЗ писав, що має намір в найкоротші терміни почати видавати відповідні дозволи на виробництво засобів дезінфекції. Вже 2018 рік. У країні епідемія кору, для профілактики якої важливі дезінфікуючі засоби. А два органи влади не можуть поділити між собою, хто ж з них буде регулювати бізнес і давати дозволи.

Страждають через це виробники, які інвестували сотні мільйонів гривень у виробництво дезінфікуючих засобів, шампунів від вошей, засобів знезараження хірургічних інструментів, засобів по догляду за хворими. Виробництво та імпорт продукції зупинилися.

Страждає через це населення. Адже ситуація негативно впливає на епідеміологічну ситуацію в країні, в тому числі має безпосереднє відношення до виникнення спалаху таких хвороб, як кір, туберкульоз, вірусні гепатити типу А, В, С.

Показати ще новини
Радіо НВ
X