Інвестиції прийдуть слідом за реформами. А не навпаки

15 вересня 2019, 17:36

Реакція на один центральний меседж, озвучений на форумі YES прем'єр-міністром Гончаруком

Говорячи про переваги України для іноземних інвесторів на форумі YES, прем'єр Олексей Гончарук зазначив, що «Хто зайде раніше, той заробить більше», а інвестори тому «Повинні бути готові до країнових ризиків». І навздогін закликав український бізнес також інвестувати побільше.

Відео дня

Перше. Компанії, які вибирають, чи заходити їм в Україну, в якості альтернативи дивляться на Литву, Естонію або Польщу. Вони виходять з критеріїв наявності захисту приватної власності, відсутності покупних судів і корупції в цілому.

Якщо такі ризики в країні є, то зрозуміло, що виберуть не нас.

Український великий бізнес, який уміє працювати в умовах перманентного ризику і тотальної корупції, і так інвестує постійно. Тільки він зараз завмер, уважно спостерігаючи за пачками законів, які спринтерськи готуються до прийняття

Друге. Український великий бізнес, який уміє працювати в умовах перманентного ризику і тотальної корупції, і так інвестує постійно. Тільки він зараз завмер, уважно спостерігаючи за пачками законів, які спринтерськи готуються до прийняття. Тому нас переконувати не потрібно — переконувати потрібно іноземні компанії, які заходять надовго і, приймаючи рішення, дивляться на прозорість законодавства, гарантії збереження бізнесу, наявність і вартість робочої сили (тут у нас стабільний відтік і дефіцит кадрів), інфраструктуру (убиті дороги, аеропорти … особливо рідний Дніпро, мережі, тощо), вартість ресурсів (електроенергія і газ для підприємств скоро будуть дорожче, ніж в Європі). Ніяких податкових і інвестиційних поблажок немає, зате до сих пір є ПДВ на ввезене обладнання. Тобто заходьте, ризикуйте, «хто перший встав, того і тапки».

Третє-вартість кредитних ресурсів та їх доступність. Четверте …

До речі, IKEA, «лакмусовий папір інвестклімату», принципово не заходить в Україну своїми великими основними форматами магазинів через корупцію для отримання ділянок землі і прозорість. Тому запрошувати приходити і ризикувати даремно. Це викликає тільки скептичне «Ну-Ну» у серйозних інвесторів.

Зробіть показові, і головне, законні посадки за рейдерство і корупцію, створіть податкові умови і залізобетонні гарантії збереження приватної власності. Преференції реінвестування прибутку, в першу чергу, для українського бізнесу. І тоді інвестиції прийдуть. Слідом за реформами, а не навпаки.

Показати ще новини
Радіо NV
X