Податковий капкан криптовалют

15 грудня 2017, 19:15
Головним фінансовим трендом 2017 року став бум криптовалют

Курси росли не на відсотки, а в рази, з'являлися нові «інструменти», населення масово захопилось майнінгом і спекуляціями.

Деякі вже відчувають себе мільйонерами і думають, як розпорядиться несподіваною фінансовою свободою, інші готуються і передчувають. Атмосфера ейфорії, свята, аукціону небаченої щедрості. Недоречно в такій обстановці бурчати, і нагадувати, де зазвичай розташований безкоштовний сир. Згадувати про якісь податкові зобов'язання, декларування, банківський контроль та інші нудні речі. Крипторинок — це нова економіка, свято і свобода без кордонів.

Відео дня

Шкода, але доведеться нагадати, що криптовалюта поки не є поширеним засобом платежу. Як для задоволення найпростіших потреб, так і для того, щоб просто піти з ринку (не втекти, а зафіксувати прибуток), доведеться використовувати «звичайні» гроші.


Технічно це не складно. До ваших послуг безліч «обмінників», готових перетворити чесні біткоіни на сумну державну валюту. В тому числі, зарахувавши її на карту надійного державного банку.

Правда, у деяких не в міру підозрілих при цьому виникають дивні питання. Ці, незрозуміло звідки отримані гроші, чи не будуть вважатися доходом, чи не підлягають оподаткуванню? А ті коіни, які лежать в гаманцях і стрімко ростуть? Чи не спаде випадково добрій, багатій і щедрій українській державі розглядати їх зростання — як дохід, а самі монетки — як валютні цінності, та ще за кордоном, та за доброю традицією — заднім числом.

Чи буде зберігати банк строго таємницю надходжень своїх клієнтів, чи не передасть всю базу разом в компетентні органи? Не відразу, звичайно. А коли наростуть штрафи і з'явиться деяке майно, придатне для конфіскації.

Нам не вдалося знайти чіткої відповіді на ці питання.

Тому було направлено запит до ДФС України з метою отримання офіційної відповіді.

Чекаємо відповіді. Чекаємо роз'яснень.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X