Чому зміцнилась гривня в Україні

14 лютого 2019, 15:22

С начала года гривня укрепилась, а Нацбанк на этом фоне еще и умудрился увеличить валютные резервы


Одна з причин цього знаходиться на протилежній півкулі нашої планети – у Бразилії.

25 січня на одному з найбільших бразильських виробництв залізної руди прорвало дамбу. На жаль, 150 людей загинули внаслідок катастрофи. Побічним ефектом трагедії стало зростання цін на залізну руду, яке потягнуло за собою і ціни на сталь. На рисунку видно, що ціна поволі зростала і перед катастрофою, але після 25 січня злетіла стрімко.

Відео дня

marketindex.com
Фото: marketindex.com

Джерело: https://www.marketindex.com.au/iron-ore

Руда та сталь – це те, що Україна продає на експорт та отримує валютну виручку. Разом вони становлять приблизно чверть українського товарного експорту. Ціна на залізну руду за три тижні стрибнула із 74 до 91 доларів за тону. Українська гривня на готівковому ринку за той самий період зміцнилася із 27,6 до 26,9 грн за долар. НБУ при цьому викупив в резерви $340 млн. Для порівняння, за весь 2018 рік чистий викуп валюти склав $1,4 млрд.

Курс гривні (купівля на готівковому ринку)

НБУ
Фото: НБУ

Джерело: НБУ

Скоріше за все, в той самий період діяли й інші чинники – зростання інтересу інвесторів до гривневого боргу держави (нерезиденти купили гривневих ОВДП майже на $200 млн) та гарний врожай зернових. Та загалом ці події – гарна ілюстрація того, як через гнучкий курс валюти економіка пристосовується до зовнішніх та внутрішніх змін.

Записки економіста – щотижнева колонка Центру економічних стратегій

Показати ще новини
Радіо NV
X