Перевірки як символ реваншу
Тому що це рішення в стилі повернення регулювання, закручування гайок і тиску на підприємців.
Перед травневими святами Кабмін прийняв непоказну за назвою постанову — «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Фактично цим рішенням місцевим чиновникам дозволено в будь-який час проводити перевірки будь-якого бізнесу і нарахування штрафів за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
За всі ці порушення призначені також багатотисячні штрафи, а за недопуск до перевірки – штраф у 320 тис грн.
У принципі, в тому, щоб перевіряти роботодавців, немає нічого поганого. Але, ось тільки займатися цим має Держпраці, як і було досі.
За відгуками опитаних підприємців, візити Держпраці нерідко представляли з себе типову схему перевірок українських чиновників: наїзд через будь-яку дрібницю, нарахування величезного штрафу, а потім отримання хабара і відскок.
Однак, Кабміну цього здалося мало, і він прийняв сумнівне рішення, що дозволяє тепер трясти бізнес і збирати хабарі місцевій владі.
А там ціла армія чиновників.
Навіть якщо припустити, що перевіряючі якимось дивом будуть поводитися чесно, зовсім не факт, що вони будуть поводитися професійно. Тобто, що місцева влада в принципі підготовлена до того, щоб з'ясувати, де порушення праці, а де голослівні звинувачення звільнених недбайливих співробітників проти колишнього роботодавця.
Важливо, що підписане прем'єр-міністром рішення прямо порушує Кодекс законів про працю.
Вичерпний перелік органів, що здійснюють контроль за трудовим законодавством, визначений ст. 260 КЗпП. Ось він:
— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці;
— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ядерної та радіаційної безпеки;
— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) у сфері пожежної безпеки;

— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної безпеки;
— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.
Як бачимо, місцеві органи влади в цей перелік не входять.
Колишній міністр економіки Айварас Абромавичус запам'ятався тим, що він проводив максимальну дерегуляцію і обмежував кількість перевіряючих.
А Володимир Гройсман, на жаль, може запам'ятатися після свого останнього рішення, як символ реваншу.
Відродження тотальних перевірок.
Закручування гайок.
І як подейкують недоброзичливці, як людина, котра відроджує перевірки заради збору грошей на майбутні вибори.
Однією зі своїх цілей Володимир Гройсман декларує економічне зростання.
Благородна мета.