Перевірки як символ реваншу

18 травня 2017, 12:50
Не знаю, хто порадив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману прийняти рішення щодо права проводити місцевою владою перевірок бізнесу стсовно виконання норм КЗпП, але ця людина зробила ведмежу послугу

Тому що це рішення в стилі повернення регулювання, закручування гайок і тиску на підприємців.

Перед травневими святами Кабмін прийняв непоказну за назвою постанову — «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відео дня

Фактично цим рішенням місцевим чиновникам дозволено в будь-який час проводити перевірки будь-якого бізнесу і нарахування штрафів за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більше ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

За всі ці порушення призначені також багатотисячні штрафи, а за недопуск до перевірки – штраф у 320 тис грн.

У принципі, в тому, щоб перевіряти роботодавців, немає нічого поганого. Але, ось тільки займатися цим має Держпраці, як і було досі.

За відгуками опитаних підприємців, візити Держпраці нерідко представляли з себе типову схему перевірок українських чиновників: наїзд через будь-яку дрібницю, нарахування величезного штрафу, а потім отримання хабара і відскок.

Однак, Кабміну цього здалося мало, і він прийняв сумнівне рішення, що дозволяє тепер трясти бізнес і збирати хабарі місцевій владі.

А там ціла армія чиновників.

Навіть якщо припустити, що перевіряючі якимось дивом будуть поводитися чесно, зовсім не факт, що вони будуть поводитися професійно. Тобто, що місцева влада в принципі підготовлена до того, щоб з'ясувати, де порушення праці, а де голослівні звинувачення звільнених недбайливих співробітників проти колишнього роботодавця.

Важливо, що підписане прем'єр-міністром рішення прямо порушує Кодекс законів про працю.

Вичерпний перелік органів, що здійснюють контроль за трудовим законодавством, визначений ст. 260 КЗпП. Ось він:

— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці;

— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ядерної та радіаційної безпеки;

— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) у сфері пожежної безпеки;

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної безпеки;

— центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Як бачимо, місцеві органи влади в цей перелік не входять.

Колишній міністр економіки Айварас Абромавичус запам'ятався тим, що він проводив максимальну дерегуляцію і обмежував кількість перевіряючих.

А Володимир Гройсман, на жаль, може запам'ятатися після свого останнього рішення, як символ реваншу.

Відродження тотальних перевірок.

Закручування гайок.

І як подейкують недоброзичливці, як людина, котра відроджує перевірки заради збору грошей на майбутні вибори.

Однією зі своїх цілей Володимир Гройсман декларує економічне зростання.

Благородна мета.

Показати ще новини
Радіо NV
X