Передчуття кризи посилюється

10 вересня 2018, 11:28

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

П'ятничні новини додали невизначеності до й без того не дуже зрозумілої ситуації.

Зовнішня торгівля. Президент США сказав, тарифи на китайський імпорт, об'ємом $267 мільярдів, готові до набуття чинності, "ready to go". Тож, коротке перемир'я на фронтах торгових воєн, схоже, закінчується. Жертвою нового раунду може стати навіть Apple (-0.81%), яка вже заявила, що пропоновані тарифи торкнуться деяких з її продуктів: Apple Watch, AirPods і Apple Pencil.

Відео дня

Ніяких позитивних заяв про результати американо-канадських переговорів про торговельну угоду NAFTA зроблено не було, тож, схоже, закінчилися вони безрезультатно. І це лише додасть інвесторам песимізму.

Макроекономіка. Найбільш очікуваний макроекономічний звіт тижня, про стан ринку праці, теж не приніс радості. Ринок праці як і раніше сильний, але ось зростання оплати праці в серпні, в не с/г секторі (non-farm payrolls), виявився на рівні 0.4% до попереднього місяця і 2.9% в річному вимірі, а це вище, ніж очікувалося. Тож, страхи, пов'язані з інфляцією, і з можливим більш агресивним підвищенням ставок, знову матеріалізуються.

В цілому ж, за тиждень значення індексів знизилися: S&P 500 (-1.0%), Dow Jones (-0.2%) і Nasdaq (-2.6%).

У п'ятницю 10 з 11 секторів S&P закінчили день зниженням, хоча й незначним. Найбільше втратили нерухомість (-1.24%); комунальні (-1.20%) і сировинні компанії (-0.54%). Зростанням закінчив день тільки один сектор – охорона здоров'я (+ 0.15%).

Жовтневі ф’ючерси на WTI в п'ятницю впали на (-0.1%) до $67.75.

Після оприлюднення звіту про ринок праці прибутковість US Treasuries зросла уздовж всієї довжини кривої. І дво-, і десятирічні додали по 6 бп, до рівнів 2.94% і 2.69%, відповідно.

US dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, виріс на (+ 0.4%), до позначки 95.34. Привіт ринків, що розвиваються! Пара EUR/USD торгується на рівні 1.156.

Ф’ючерси на золото знизилися і торгуються на рівні $1,201.8, за унцію.

Чого чекати на цьому тижні

Макроекономіка. У четвер будуть оприлюднені дані про споживчу інфляцію в серпні. Очікується, що в порівнянні з попереднім місяцем базова інфляція виросте на 0.2%, як і в липні.

У п'ятницю нас чекає звіт про роздрібні продажі в серпні. Прогнозується, що фактичні результати підтвердять відмінний стан справ, що в е-роздрібному сегменті, що в традиційному. Прогнозується, що без урахування автомобілів роздрібні продажі виростуть на 0.5%, в порівнянні з липнем.

Зовнішня торгівля залишається актуальною темою і, найімовірніше, історія з китайськими тарифами буде одним з основних каталізаторів для поведінки ринків на наступному тижні.

Ну і, звичайно ж, ринки, що розвиваються. Очікується, що на наступному тижні, в четвер, ставку підніме центральний банк Туреччини, хоча навряд чи це буде мати істотний рятувальний ефект.

У фокусі уваги залишаються Індія та Індонезія, валюти яких вже втратили значну частину своєї вартості щодо долара. Індійська влада як і раніше намагається м'яко регулювати падіння рупії, а ось індонезійський центробанк вже застосовує важку артилерію у вигляді інтервенцій, підвищення ставок і обмежень на імпорт.

Криза ринків, що розвиваються, продовжує набирати оберти і рішення президента Трампа про нові тарифи тільки піділлє масло у вогонь.

Тож, тиждень, найімовірніше, почнеться на песимістичній ноті, з огляду на новий виток напруженості у зовнішній торгівлі, кризу ринків, що розвиваються і ризик підвищення рівнів інфляції.

Проте, всім хорошого тижня і вдалих інвестицій!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X