Паспорт України як шанс

30 серпня 2016, 11:25
В той час, як багато країн світу зацікавлені в залученні інвесторів – підданих інших держав, яким вони готові надавати своє громадянство при вкладенні грошей в їх економіку, Україна готова «висилати» мільйонерів, у яких вже є український паспорт

Останнім часом в Україні досить регулярно відбуваються екстрадиції відомих, і не дуже, бізнесменів і колишніх політиків з країн ближнього зарубіжжя.

Частина з них розголошуються, але багато залишаються без уваги ЗМІ.

Відео дня

Також різняться й випадки – велика частина це дійсно «злодії в законі» і вони продовжують свої «чорні» справи і в Україні, і їх екстрадиція, безумовно, є позитивним моментом для нашої держави. Однак серед висланих з України і чимало багатих людей, які просто знаходяться в опозиції, або в немилості до влади у своїх рідних країнах. А серед країн колишнього СРСР більшість республік на сьогодні є авторитарними. Тому не дивно, що сотні, а то й тисячі бізнесменів змушені виїжджати, побоюючись за збереження своїх капіталів, або навіть життя.

Я не хочу зупинятися на юридичних аспектах цих справ. Я хочу підняти тему економічної міграції. В цій глобальній війні за капітали, Україна поки не те, що повністю програє, але навіть ще не зрозуміла, що вона відбувається.

Десятки країн світу, серед яких найбагатші, пропонують отримання свого громадянства шляхом інвестування певної суми у свою економіку. Іншими словами, купивши нерухомість, або заснувавши бізнес, можна «купити» паспорт цієї держави.

У різних країнах сума інвестицій і стадії отримання громадянства відрізняються, але принцип залишається єдиним: «є гроші – ми раді тебе бачити у нас».

До США, Великої Британії, Швейцарії та інших дуже багатих країн вже приєдналися Латвія, Угорщина, Хорватія та інші країни Східної Європи.

Наприклад, Велика Британія давно стала найпопулярнішою країною для «міграції» російських товстосумів. За офіційними даними, щорічно отримують інвестиційні візи 100–200 громадян РФ. Існують ще сотні громадян з країн Східної Європи, Африки, Близького Сходу.

Мінімальна сума для отримання громадянства Сполученого Королівства становить 1 млн фунтів. Таким чином людина отримує посвідку на проживання в Британії. Для того, щоб стати громадянином країни через чотири роки, треба вкласти 5 млн, через три – 10 млн.

Прямі інвестиції в економіку України в 2015 році склали менше 3 млрд дол. З них левова частка це «псевдо-інвестиції», що надходять з Кіпру та інших офшорних і напівофшорних країн, тобто від наших компаній, які мінімізують сплату податків за давно відомими схемами.

Отже, тільки завдяки офіційнійекономічній міграції Британія може отримувати більше грошей, ніж Україна всіх інвестицій сумарно...

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Таким чином, розвивається англійський футбол, а лондонська нерухомість є однією з найдорожчих в світі. До речі, український олігарх Р. Ахметов і ще безліч наших заможних співвітчизників, купують свої апартаменти саме в Лондоні.

Українець Сергій Дядечко, екс-президент баскетбольного клубу «Донецьк», тепер успішно розвиває баскетбол в Монако. Гроші, які раніше йшли на розвиток вітчизняного спорту, були вилучені з економіки України і тепер працюють на благо іншої країни.

Існують сотні прикладів того, як західні країни готові приймати у себе багатих людей. При цьому шлейф з «сумнівних» справ у їх рідних країнах, ніяк не заважає у видачі паспортів розвинених країн, якщо ці люди офіційно вкладають гроші в їх економіки.

Навіть не стільки вже відкриті кримінальні справи, а боязнь можливості їх переслідування в майбутньому, змушують багатьох мігрувати в інші країни і отримувати їх громадянства.

Україна – велика за територією та економічним потенціалом країна, зовсім не така бідна, як нам каже офіційна статистика (подивіться на автомобілі на будь-якій парковці в центрі Києва, або дізнайтесь вартість нерухомості в центральних районах міст-мільйонників).

На тлі переслідувань мільйонерів, які раптом стали (або можуть стати) неугодними владі Росії, Казахстану, Молдови та інших країн, саме Україна може виявитися прекрасним варіантом для міграції з отриманням українського громадянства в обмін на інвестиції в нашу економіку.

Адже ми й територіально поруч, і менталітет набагато ближче, ніж західноєвропейський, і російською мовою можна спілкуватися набагато вільніше, ніж у Лондоні, та й у багатьох вже є тут бізнес, або бізнес-партнери. При цьому у нас вже підписана Асоціація з ЄС і є всі шанси отримати безвізовий режим з ЄС. Чим не чудовий варіант для створення «Нового Лондона або Монако» для економічної міграції з країн колишнього СРСР?

Для цього потрібна чітка стратегія залучення потенційних «економічних мігрантів» та надання їм гарантій безпеки на території нашої країни. Звичайно, без реформи судової та правоохоронної систем не обійтися і тут, адже як ще закони можуть почати працювати?

Показати ще новини
Радіо NV
X