Кілька слів про зміни в Укрпошті

24 жовтня 2016, 11:31
Розповім про три основних напрями – 1) люди; 2) що зроблено, 3) найближчі пріоритети

Більшу частину цього місяця займався спілкуванням – як з нинішніми співробітниками, так і з можливими членами нашої команди. Як і завжди, працівники дуже різні – є на своєму місці, але, на жаль, далеко не всі, з двома керівниками підрозділів вже попрощалися. І, очевидно, що без суттєвого посилення команди, руху вперед не буде. Тому я радий, що можу уявити перших своїх колег, які, я впевнений, значно додадуть в наших спільних зусиллях.

Відео дня

Знайомтеся, Dmitry Sennychenko – один з найдосвідченіших фахівців на ринку real estate, буде відповідати за всю нерухомість Укрпошти, а це більше 12 тис. будівель, як власних, так і орендованих. Основні завдання Дмитра пов'язані як з утриманням та ремонтом приміщень, так і ефективним їх комерційним використанням. Дуже сподіваємося, що скоро отримаємо можливість не тільки здавати в оренду, але й продавати незадіяні та дорогі в утриманні об'єкти, будуючи сучасні сортувальні центри і відділення нового формату.

Йдемо далі – Michael Shneider , маючи відмінний досвід управління організацією, яка обслуговувала виробничий процес медіа-холдингу, очолив департамент закупівель із завданням перебудувати систему забезпечення підприємства (деталі – далі). До департаменту конкурсних торгів (велике спасибі за рекомендацію Ярослава Дуброва ) приєднався професійний фахівець Олександр Ковальський, який буде відповідати за взаємодію з нашими 24 тендерними комітетами філій.

Наступного тижня ми очікуємо суперового аналітика з волонтерського десанту Міноборони (спасибі за рекомендації Настя Ковальова ), ну і в наступному місяці – двох «новачків», які остаточно складуть нашу команду. Процес її формування йде не надто швидко, бо дуже важливо знайти не тільки хороших фахівців, а й людей з відповідними цінностями і ставленням до праці, особливо в такій «цікавій» сфері, як закупівлі і майно. І я дуже сподіваюся, що у нас виходить це робити і об'єднувати в Укрпошті саме таких людей.

Паралельно з формуванням команди, роботою над структурою, корпоратизацією, підготовкою плану на 2017 рік і розробленням стратегії компанії працювали над поточними договорами та підготовкою до наступних тендерів. Як я вже писав, одним із самих складних виявився напрям палива для автотранспорту. При достатньо розвиненому ринку, в останні роки одна з маловідомих компаній, яка навіть не має власних АЗС, майже монополізувала всі поставки на Укрпошту. Перебиваючи всіх на тендерах дуже низькими цінами, далі обмежувала постачання і змушувала піднімати їх раз за разом, доводячи до цілком ринкового рівня.

Філії скаржилися, кілька разів ледь не зупинявся транспорт, пропонувалися різні методи втручання, але вирішувати проблему потрібно було починати з себе, тому що виявилося, що ми подавали заявки не за формою, не кажучи вже про номінальні інструменти виконання договорів. Довелося пройти все з початку до кінця – оформити (з третьої спроби) заявки, зафіксувати їх невиконання, відправити претензії, вимоги і подати в банк на зняття банківської гарантії. Низькі ціни – це добре, але підписаний договір повинен виконуватися. Паралельно домовилися з колегами з Держзовнішінформу – Юрієм Лазоренком та Олегом Мельником – про регулярне надання інформації щодо коливання цін на цьому ринку. І тепер будемо реагувати на зміни цін в обидва боки. Крім цього, активно вивчаємо ринок модульних АЗС і продовжуємо запрошувати на наші тендери усіх відомих постачальників. Сподіваємося, що стабілізуємо ситуацію.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Діагностували ще одну велику проблему з тендерами – навіть якщо бізнес готовий взяти в них участь, в більшості випадків є проблеми з якістю тендерної документації. Кілька важливих тендерів зірвалися саме з цієї причини, не кажучи вже про ситуації, де повинні платити велику ціну, тому що у кращої пропозиції помилки в документах. За останні тижні провели три великі зустрічі з потенційними учасниками, де ще раз звертали увагу на стандартні помилки та відповідали на запитання. Переглядаємо і спрощуємо свої вимоги. Консультуємося з колегами за активної підтримки учасників, хоча маємо від Ruslan Sek та Nelly Stelmakh дуже різні підходи. Але в будь-якому випадку до нової тендерної "кампанії" на 2017 рік щось повинні придумати.

Допомагати з мониторином наших закупівель та активним зв'язком з ринком домовилися з Transparency International Україна – Viktor Nestulia та Ivan Lakhtionov . У найближчі дні вони представлять новий моніторинговий портал, а потім і систему ризик-індикаторів, де ми плануємо стати одним з активних замовників. Паралельно домовляємося з KSE – Тимофій Милованов та Natalija Shapoval – про спільний проект з аналізу та розвитку системи закупівель, який буде корисний і нам, і допоможе колегам у підготовці повноцінного курсу з публічних закупівель. З нашого боку керівником проекту буде саме Михайло Шнейдер. Поряд з цим разом зі службою Oleksandr Pertsovskyi запускаємо роботу з перегляду техвимог до експлуатаційних матеріалів, які допоможуть зробити процес обслуговування клієнтів та обробки пошти більш зручним і швидким, а нам – купувати більш стандартні матеріали. А з колегами Sergey Galagan працюємо над об'єднанням інформаційних систем та отриманням оперативних залишків по складах і виконанням замовлень.

Додам ще, що разом з Артуром Муравицьким намагаємося домовитися з Нацбанком – Роман Борисенко і Ярослав Ільницький – про передачу в наші відділення оргтехніки і транспорту, що вивільняється у колег в результаті внутрішньої реформи. Техніка не нова, але в нашому випадку це – єдина можливість автоматизації сотень відділень, що й досі користуються журналами і ручними формулярами.

Коротше кажучи, система немаленька, тому продовжуємо працювати – до зустрічі через місяць! Все буде Прозорро!

Показати ще новини
Радіо NV
X