Парадокс дешевого газу в ProZorro

16 лютого 2018, 15:24

Парадокс! Депутат Мураєв зареєстрував законопроект №5290, де пропонує зменшити ціну, за якою має продаватись український газ.

Депутат Галасюк зареєстрував законопроект №7206, де пропонує збільшити ціну, за якою мають продаватись українські товари, в тому числі і український газ. Два депутати – два світи! Обидва депутати в пояснювальних записках до законопроектів та публічно у ЗМІ та соцмережах переконують нас, українців, що ці зміни позитивні для економіки та нас.

Відео дня

Насправді, ціль першого законопроекту – зруйнувати реформу ринку газу. А ціль другого – зруйнувати реформу держзакупівель ProZorro. У цих реформ дві головні мети. Перша мета – зробити Україну економічно незалежною від Росії. За останні роки державна компанія Укргазвидобування почала збільшувати обсяги газу, видобутого в Україні. А на ринку держзакупівель з’явились нові постачальники і зросла конкуренція.

Друга мета – зменшити можливості для корупції. Реформа на ринку газу значно ускладнює чи навіть унеможливлює таку схему: газ купується за низькими цінами для населення і продається за ринковими цінами промисловості. Електронні аукціони з закупівель ProZorro дозволяють побачити, хто і за якими цінами постачає товари держпідприємствам. Після впровадження ProZorro стало значно складніше продавати товари за завищеними цінами.

Звичайно, багато бізнесів і політиків програють від реформ. Комусь стає складніше красти. Чийсь бізнес втрачає через конкуренцію. Звичайно, реформи ProZorro та ринку газу є неідеальними і неповністю закінченими. Тому потрібно продовжувати реформувати і ринок газу і ринок держзакупівель, підвищуючи конкурентноспроможність української економіки.

Українці заплатили дуже велику ціну і за політичну, і за економічну залежність від Росії, і за внутрішню корупцію. Супротив реформам, які борються з корупцією і розбудовують економіку України, є і буде величезним. Але історія на боці нового покоління українців, які хочуть жити в чесній, некорумпованій, заможній, європейській Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X