П'ять найпопулярніших міфів про Uber

7 листопада 2017, 14:00
Онлайн-сервіс із замовлення поїздок Uber працює в Україні вже більше року. Кількість скачувань додатків українцями перевищило один мільйон

Діяльність компанії завжди була овіяна безліччю чуток. Ми зібрали 5 найпоширеніших міфів про Uber і вирішили їх розвіяти.

  • У Uber можна платити за поїздки тільки банківською картою

Неправда. Дійсно, коли Uber тільки почав роботу в Києві, то у користувачів був єдиний спосіб оплати – банківською картою. Однак, вивчивши коментарі та побажання як користувачів, і так і водіїв, вже в жовтні 2016 року було введено оплату готівкою. Сьогодні користувачі можуть вибрати зручну для себе форму оплати (готівкову чи безготівкову). Важливо пам'ятати, що визначитися, як будете платити, потрібно до початку поїздки, вказавши бажаний спосіб оплати в додатку під час замовлення.

Відео дня

  • Uber – це дорого! І взагалі незрозуміло, як формуються ціни

Насправді, користувач дізнається розрахункову вартість заздалегідь, і вона формується на основі ряду факторів, включаючи вартість подачі автомобіля, передбачуваний час в дорозі, середні показники завантаженості доріг у цей час доби на даному напрямку, протяжність маршруту, попит на поїздки в поточний момент. Наприклад, коли одночасно багато людей намагається замовити поїздку, починають діяти пікові розцінки, які дозволяють гарантувати можливість замовлення і швидкого прибуття автомобіля в зручне місце посадки.

Якщо ви не хочете платити за підвищеними розцінками, можна почекати деякий час і зайти в додаток знову. За цей час попит може впасти, і вартість зміниться.

  • Uber блокує гроші на картці заздалегідь до поїздки

Якщо оплата за поїздки здійснюється за безготівковим розрахунком, то повна вартість знімається по завершенні поїздки. Якщо ж користувач вибрав оплату готівкою, то жодних операцій з карткою не відбувається. Після закінчення кожної поїздки на електронну пошту користувача приходить квитанція з докладним описом вартості і маршруту.

Однак, якщо замовлення поїздки здійснюється в рамках сімейного профілю, то в цілях безпеки платежів може прийти запит на авторизацію суми. Після завершення поїздки дана сума знімається для оплати або повертається на рахунок, якщо вартість поїздки відрізняється від розрахункової.

Якщо все ж у вас виникають питання щодо заблокованої суми, рекомендуємо звернутися до свого банку по уточнення.

  • У Uber скасування замовлення платне, і немає можливості поміняти маршрут, якщо вже зробив замовлення

Не зовсім так. Скасування замовлення протягом 2 хвилин після його підтвердження водієм – абсолютно безкоштовне. Тобто, в разі, якщо вас не влаштовує модель автомобіля, рейтинг водія або щось інше, ви завжди можете відразу ж зробити скасування і викликати інший автомобіль. Скасування замовлення пізніше, ніж через 2 хвилини після підтвердження, спричинить списання грошей з карти, щоб компенсувати водієві час, витрачений на дорогу до вас.

Маршрут же можна змінити як до приїзду машини, так і під час поїздки. Для цього потрібно вибрати новий пункт призначення в додатку, і у водія автоматично зміниться схема проїзду.

  • Чим крутіша замовлена машина, тим дорожче поїздка

Ціна в додатку абсолютно не залежить від марки машини. Крім того, якщо вас з якихось причин не влаштовує марка автомобіля, який підтвердив виклик, ви можете протягом 2 хвилин безкоштовно зробити скасування і повторити своє замовлення.

А ось в залежності від сервісу, ціна може відрізнятися – так, у Києві Uber пропонує сервіс базового рівня uberX, підвищеної комфортності UberSELECT і преміум UberBLACK, у рамках яких рівень автомобілів і, відповідно, ціни на послуги відрізняються.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X