Невже падіння почалося

11 жовтня 2018, 11:06

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Вчора ринок нагадав події восьмимісячної давності, "грюкнувшись" по-справжньому: S&P 500 (-3.29%), Dow Jones (-3.15%), Nasdaq (-4.08%). Всі, без винятку, індекси опустилися нижче 50-денних ковзних середніх, а Nasdaq і Russell 2000 перетнули лінію 200-денного середнього, що розцінюється, як "ведмежі" сигнали.

Відео дня

Вчорашній день став п'ятим поспіль днем падіння для S&P 500. Незважаючи на відсутність якихось явних негативних каталізаторів, страх інфляції, побоювання, що ФРС буде агресивно підвищувати ставки, очікування, що прибутковість компаній знизиться, все це, разом, і призвело до розпродажу.

Коментуючи те, що відбувається, думки інвесторів розділилися. Одні вважають, що "так, розпродаж стався, але паніки немає", інші вважають, що сам факт розпродажу і є початок паніки.

Президент США теж не втримався від коментарів, заявивши, що ФРС "з глузду з'їхав і робить помилку, підвищуючи ставки". До Трампа так само безсторонньо відгукувався про дії центробанку президент Туреччини Ердоган. Чим закінчилося, відомо. На щастя, повноваження американського президента обмежені законом.

Під час учорашнього розпродажу найбільших втрат з усіх секторів S&P 500 зазнав технологічний сектор – (-4.77%). П'ятірка FAANG вся глибоко "в червоному": Facebook (-4.13%), Amazon (-6.15%), Apple (-4.63%), Netflix (-8.38%), Google (-5.06%). До "трійки призерів" також увійшли споживчі товари не першої необхідності (-3.74%) і енергетика (-3.59%).

Прибутковість десятирічних US Treasuries знизилася на 5 бп, до 3.17%. Дворічні торгуються на рівні 2.85%, тридцятирічні – 3.35%.

Листопадові ф'ючерси на WTI знизилися на (-2.4%), до $73.17 за барель, навіть незважаючи на те, що частину виробництва в Мексиканській затоці було зупинено через наближення урагану Мichael.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.15%) до позначки 95.32. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1552.

Ф'ючерси на золото трохи зросли і торгуються на рівні $1,197.5, за унцію.

Чого чекати сьогодні, в четвер

Сьогодні інвестори знову отримають їжу для роздумів про інфляцію і ставки, у вигляді даних про СPI (Consumer Price Index) за вересень. Базова інфляція очікується на рівні 2.3%.

Найімовірніше, день буде цікавим, адже інфляція і ставки – це поки основні причини, які призвели до вчорашнього розпродажу.

Можливо, те, що трапилося вчора, і є тим початком "ведмежого ринку", якого всі вже так давно чекають?

Гарного всім дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо NV
X