Не "безвіз" для української сталі

10 жовтня 2017, 13:15
Після року розслідування Європейська комісія ввела антидемпінгові мита на окремі види готової продукції з п'яти країн, зокрема України

При цьому важливо розуміти, що мито у розмірі €60,5 на тонну торкнеться лише гарячекатаного сталевого прокату. Основною стороною, яка постраждає від введення цього мита, є металургійний холдинг Метінвест.

Відео дня

З іншого боку, заспокоює факт, що українські виробники не єдині, які потрапили у немилість до європейців. Розслідування щодоо гарячекатаного прокату велося також відносно Росії, Бразилії, Ірану і Сербії. З причин несуттєвої частки ринку, лише в 1%, сербам вдалося уникнути введення антидемпінгового мита з боку ЄС.

Для російських виробників мита розрахували залежно від рівня експортних цін. Так комбінат Северсталь повинен буде платити €17,6 мита з тонни гарячекатаної продукції, у порівнянні з €96,5 з тонни, яку повинен буде платити Магнітогорський металургійний комбінат.

У 2015 і 2016 роках загальний експорт гарячекатаної продукції з України в країни ЄС перевищував 1 млн тонн. Цього року очікується скромніший результат в 900 тис. тонн. Наступного року через введення антидемпінгового мита експорт цієї продукції в ЄС може знизитися на 30%. Що у грошовому вираженні може означати недоотримання холдингом Метінвест виручки у розмірі €130 млн. У випадку, якщо група не знайде способу компенсувати ці прогнозовані втрати на європейському ринку.

Як би то не було, котирування єврооблігацій холдингу Метінвест на $1,2 млрд, термін погашення яких настане у 2021 році, не відреагували на інформацію стосовно антидемпінгових мит. Єврооблігації групи продовжують торгуватися вище за номінальну вартість, маючи доходність до погашення 10,2%. На цей рік очікується, що виручка Метінвесту перевищить $7 млрд. Тому певні складнощі з продажем гарячекатаної продукції на ринку ЄС не повинні значною мірою відбитися на фінансових результатах групи.

В цілому, Європейський союз зараз використовує більше 40 антидемпінгових заходів для захисту власних виробників сталі і сталевої продукції. Більше половини мит стосується поставок з Китаю. Зокрема на гарячекатану китайську сталь встановлено мито у розмірі 35,9%.

Пильна увага регуляторів до ринку сталі є закономірною, оскільки цей ринок є другим за величиною у грошовому вираженні після нафтогазового.

Показати ще новини
Радіо NV
X