Навіщо розвивати IT ринок

22 липня 2016, 13:15
Людський капітал та ресурси, які здатні створювати нові IT-розробки, вимагають мінімальних інвестицій. Витрати, які йдуть на розвиток IT мінімальні

Зараз IT для країни є третьою галуззю, третім сектором з точки зору експорту. І чим успішніше буде розвиток IT-ринку, тим успішніше розвиватиметься національний валовий продукт.

Відео дня

Внутрішній ринок зараз має дуже слабке споживання, оскільки у нас низька індустріалізація і модернізація виробництва. Основні замовники – закордонні компанії. 80% таких замовників припадає на США. Інші варіюються – в ЄС та інших країнах.

Розвиток IT-ринку – це по суті розвиток IT-економіки. Нещодавно ми подали на узгодження стратегію розвитку хайтек для України, в якій визначається, які є компетенції у країни, де є можливості просувати ті чи інші напрямки.

IT разом з агросектором – це друга ключова компетенція. Людський капітал та ресурси, які здатні створювати нові IT-розробки, вимагають мінімальних інвестицій. Тому витрати, які йдуть на розвиток або створення продукту в IT-галузі мінімальні.

Для України це можливість легкого і швидкого доступу як до зарубіжних ринків, так і до підняття добробуту населення. Айтішники, працюючи на закордонного клієнта, отримують досить хороші зарплати. Якщо подивитися на тенденції, то IT-спеціалісти вже по суті стали середнім класом.

Якщо дивитися на подальші можливості України, то у країни є реальна можливість стати IT-хабом для Європи, а може, і для всього світу. Потенціал для розвитку досить великий.

Але для розвитку IT-сектора в Україні, необхідно, щоб держава розуміла, наскільки це пріоритетний напрямок для розвитку країни і для розвитку економіки. При цьому потрібно знайти стимули, які можуть сприяти розвитку цього напрямку.

Розвиток ІТ-ринку залежить від декількох компонентів. Перший – це загальний бізнес-клімат і все, що стосується економічних бар'єрів. Другий – розвиток інфраструктури – проникнення Інтернету, розвиток 3G, 4G. Третій – те як розвиваються продукти на ринку IT. Тобто стимулювання стартапів і всіляких IT-розробок. Четвертий, усім відомий – це розвиток послуг аутсорсингу.

Також для стимулювання і розвитку IT-ринку потрібно створити умови ведення бізнесу, де працює верховенство права, є прозора податкова реформа. Критичним для IT-компаній є валютне регулювання, оскільки вони, як правило працюють на експорт. І тут нам є над чим працювати.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X