Навіщо об'єднуватися бухгалтерам і аудиторам

1 лютого 2018, 17:00

Цей рік проведемо під знаком трансформацій у бухгалтерській та аудиторській сфері.

Необхідність змін у нашій професії назріла вже давно, і це визнають практично всі учасники ринку. Але процес розроблення та ухвалення конкретних законодавчих змін був дуже непростим, зокрема й через відсутність консолідованої позиції в середовищі професіоналів.

Відео дня

Торік ми отримали два основоположних для професії і всього фінансового ринку закони. Це зміни до закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (№4646-д) і абсолютно новий закон "Про аудит фінансової звітності и аудиторську діяльність" (№6016- д).

Нам ще доведеться уважно вивчити остаточні версії цих документів. Але вже зрозуміло, що з цього року бухгалтери та аудитори будуть жити в новій реальності, вибудовуючи нові стратегії у своїй професійній діяльності.

Необхідно нарешті усвідомити, що бухгалтер і аудитор – це дві спеціалізації однієї професії. Хто має сумніви, може зазирнути до Кодексу етики IFAC та інших наших професійних стандартів. Хоча зараз у бухгалтерів і аудиторів різні закони, ми працюємо за одними стандартами, проходимо схоже навчання і легко мігруємо в межах однієї професії. Півмільйона бухгалтерів і аудиторів являють собою одне з найбільших професійних співтовариств у нашій країні. І якщо ми будемо мати єдиний голос і консолідовану думку, нам буде легше пролобіювати будь-яку потрібну нам зміну.

Торік вдалося розпочати процес консолідації двох найбільших професійних організацій України, які представляють інтереси бухгалтерів і аудиторів – Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України (ФПБАУ) та Спілки аудиторів України (САУ). Результатом цього стало підписання Меморандуму про консолідацію, який, тим не менше, передбачає тривалий перехідний період (до 6 років).

Слід чітко розуміти, що це не лише об'єднання або злиття певних організацій. Ідеться про початок консолідації професії бухгалтера та аудитора як такої. Зараз активно тривають переговори з іншими професійними організаціями – їх заплановано завершити до березня 2018 року. Після цього до процесу консолідації буде запрошено бухгалтерів і аудиторів, які не входять до складу жодної професійної організації.

Консолідація дозволить і бухгалтерам, і аудиторам мати єдиний голос під час взаємодії з державою або бізнесом. Це означає, що ми зможемо представляти і захищати інтереси професійної спільноти, знайомити колег з можливими змінами, виступати експертами, запобігати проблемам, ініціювати діалог, якщо виникатимуть фактичні зміни чи труднощі.

Впевнена також, що консолідація вигідна не лише професійному співтовариству – бухгалтерам і аудиторам. Вона потрібна і державі, і суспільству, і бізнесу. Якщо у нас буде єдина кваліфікаційна шкала, бізнес буде розуміти, який професіонал йому потрібен, і матиме гарантії, що той чи інший представник професії зможе виконувати певні робочі функції. Що стосується держави, то вона потребує професійної експертизи постійно – від оцінки якості навчальних програм у ВНЗ до аналізу законодавчих ініціатив. А суспільство зацікавлене в тому, щоб бухгалтер неухильно дотримувався кодексу етики, сприяючи прозорості роботи підприємства, де він працює.

Ми, представники ФПБАУ, САУ і я особисто, прагнемо, щоб до нашої ініціативи долучилося якнайбільше професійних організацій, а також колег-бухгалтерів, які досі не входять до жодної з них. Приєднуйтеся!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X