Найважливіша реформа

27 травня 2016, 16:00
Земельну реформу вкрай важливо провести. І з точки зору права власності, врегулювати питання конфліктуючих законодавчих норм правозастосовної практики, в тому числі

Тому земельна реформа вкрай актуальна.

Про неї буквально нещодавно заявив міністр аграрної політики Тарас Кутовий, що дійсно планується зробити в цьому напрямку. Наприклад, надати право давати землі сільськогосподарського призначення під заставу для отримання кредитів. На сьогоднішній день вкрай важливо відкрити ринок землі. Оскільки земля не є, на жаль, у нас ліквідним товаром. На жаль, раніше розпайовані сільськогосподарські землі не могли бути фактично ефективно використані для, наприклад, отримання кредитів, щоб тим самим фермерам інвестувати у власне сільське господарство. На двох гектарах розпайованих земель сільськогосподарського призначення, для того щоб запустити якесь виробництво, запустити рослинництво, тваринництво, фізособа не могла просто піти в банк і під заставу землі, якою вона володіє, отримати цей кредит. Відповідно, за всі ці роки існування мораторію на продаж сільськогосподарських земель за умов різних тіньових, нелегальних схем, сірих схем ці гроші так чи інакше передавалися. І вже такий чіткий облік та розуміння права власності відсутні.

Відео дня

Чому продаж землі в Україні є настільки заполітизованим питанням. Як ви пам'ятаєте, коли у Верховній Раді була Соціалістична партія, вона категорично відстоювала заборона на продаж землі. Тому що вважалося, що земля – це народна власність. Народна – це не значить нічия. На жаль, на цій хвилі це були певні політичні установки певних партій. Можна порівнювати різний європейський досвід. Цікавий досвід Словаччини, де будучи досить маленькою країною у них право продажу сільськогосподарських земель між собою ніколи не було під забороною. Були встановлені обмеження на продаж сільськогосподарських земель іноземцям або компаніям з іноземним капіталом. Це вже державне рішення з приводу контролю наявності власних ресурсів землі. Природно, це право держави визначати і якимось чином обмежувати іноземні компанії або іноземних громадян в купівлі землі на якомусь етапі. Зараз вже навіть такого обмеження в Словаччині немає. Але навіть між українцями, резидентами України та українськими компаніями, на жаль, ось цей мораторій на землі сільськогосподарського призначення частково блокував певний розвиток сільського господарства. А з іншого боку, він приводив до того, що використовувалися нелегальні тіньові схеми розподілу землі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X