Як відправити дані у "хмари"

12 січня 2017, 09:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Напевно, кожен користувач комп'ютера чув хоча б раз про такі зручні сервіси зберігання даних, як Dropbox або iCloud

Поняття хмарних технологій у широкої громадськості асоціюється насамперед з файловими сховищами. Однак, приміром, знаменитий Gmail – це також хмарне рішення, як і багато інших сервісів, якими ми щодня користуємося. Що ж таке хмарні технології і чим вони відрізняються від традиційних підходів до обробки і зберігання даних?

Відео дня

Припустимо, у вас є програма, але ваш смартфон або комп'ютер не має потужностей її запустити. Це може бути, наприклад, велика 3D-модель вашого міста, з детально розробленою кожною вулицею, навіть кожною кімнатою в кожному будинку. Для запуску такої моделі необхідні надвеликі ресурси. Але ви, замість того, щоб встановлювати сотні гігабайт такої моделі у себе на смартфоні, просто підключаєтеся до сервера, де ця модель вже встановлена і налаштована, і переглядаєте її в режимі онлайн.

Саме такий підхід до обробки і зберігання інформації сьогодні й називають хмарними технологіями. Тобто, хмарні технології – це рішення, коли основне обчислення відбувається на стороні сервера, а клієнт (користувач) під'єднується до сервера віддалено, зазвичай через веб-інтерфейс.

Переваги сучасного підходу очевидні – тепер для того, щоб мати обчислювальні потужності для запуску проектів глобального рівня, наприклад, нової соціальної мережі, такої як Twitter, не потрібно будувати наддорогий власний дата-центр. Необхідні ресурси можна просто взяти в оренду десь у Великобританії, Голландії або Латвії, що й роблять великі компанії – лідери світового ІТ-ринку.

Інший аспект – це зручність. Якщо раніше, наприклад, для того, щоб запустити електронну пошту, потрібно було спочатку налаштувати STMP-сервер, потім клієнтську програму Outlook чи будь-яку іншу, і, нарешті, надалі терпіти постійні перебої в роботі, засилля спаму і обмежений функціонал, то сьогодні з усіма завданнями легко впорається той же Gmail. Причому за стабільну роботу вашої поштової скриньки буде відповідати компанія Google.

Для великих компаній це можуть бути, наприклад, CRM-системи. Всі можливості подібних систем сьогодні можна взяти в оренду, враховуючи необхідні потужності. Доступ до такої системи буде можливий з будь-якої точки планети, так само, як і до вашої пошти на Gmail.

Не останню роль відіграють і питання безпеки. Чи можете ви бути спокійні за захищеність ваших даних, коли ваші сервери фізично перебувають в Україні у вашому офісі? Чи здатні ваші ІТ-фахівці дати гарантію проти злому вашого сервера? А якщо він зламається? І ще безліч інших проблем.

Ситуація змінюється, коли ваші дані будуть зберігатися на серверах в найкращих дата-центрах світу. У цьому випадку за безпеку відповідатимуть світові лідери ІТ-ринку, які власне і заробляють на тому, що пропонують найкращі на сьогодні рішення із захисту, обробки та зберігання інформації.

Крім зазначених вище переваг, хмарні рішення значно дешевші за облаштування власної ІТ-інфраструктури. Необхідні потужності можна взяти в оренду тільки на час найбільшої активності, скажімо, коли на ваш сайт заходить максимальна кількість користувачів.

Весь інший час, коли активність користувачів буде низькою, клієнт буде платити мінімальну плату за користування. У результаті одержуємо вартість значно нижчу, оскільки, як показує практика, надвеликі потужності потрібні лише на короткий час, наприклад, на час криз, великих інформаційних сплесків, дедлайнів тощо.

Тоді що ж заважає українським компаніям перейти на нові ІТ-рішення, а не терпіти постійні хакерські атаки, падіння мереж і витрачати надвеликі бюджетів на організацію власної ІТ-інфраструктури? ВНасамперед – відсутність поінформованості про можливості новітніх ІТ-рішень.

Сьогодні існують сучасні рішення, як на рівні технічної частини, так і програмного забезпечення, які цілком можуть вберегти дані від стороннього втручання. І їх ціна починається від декількох доларів.

Плідна співпраця ІТ-компаній та урядів країн Європи та США протягом багатьох років є швидше необхідністю, ніж розкішшю, оскільки міжнародні ІТ-компанії мають ширші можливості в питаннях забезпечення безпеки і наявних потужностей за значно менші гроші.

Україна йде іншим шляхом, залишаючи свої дані напризволяще перед кіберзлочинцями. Тому, на жаль, ми ще не один раз почуємо про хакерську атаку чи обвал сайту через високий трафік під час якогось розпродажу чи інших позаштатних ситуацій.

Рішенням проблеми має стати не витрачання мільйонів доларів на закупівлю неефективного заліза нового покоління, а вироблення системного підходу, який би дозволив грамотно організувати систему захисту з мінімальними витратами. Готові моделі у світі вже існують, чому ж тоді Україна не бере їх до себе на озброєння?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X