Над чим працювала Рада останнього року

10 серпня 2018, 09:00

У липні завершився черговий відрізок роботи народних депутатів. Політологи вже назвали останній рік одним із найпродуктивніших не тільки за скликання, а й за всі роки незалежності.

Чого тільки варті ухвалення чотирьох ключових для розвитку країни реформ: судової, освітньої, пенсійної та медичної.

Створенням Антикорупційного суду – завершили формування антикорупційної інфраструктури. Ухвалили закони про валюту, про транспланталогію та створили сучасний закон про дипломатію.

Відео дня

Слід відзначити потужне зміцнення обороноздатності України. Законом Про Національну безпеку закріплено новий вектор розвитку сфери оборони за стандартами НАТО для інтеграції в безпековий простір країн Заходу.

Серед кадрових питань нинішньої сесії вирішено питання з призначенням складу Рахункової палати, визначено питання Національного банку, вирішено питання Уповноваженого з прав людини.

Вдалось вдосконалити законодавство щодо діяльності Українського культурного фонду та ухвалити низку інших надважливих законів.

Що ж до роботи Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, спільними зусиллями, у співпраці з Президентом України, було впроваджено валютну лібералізацію – фінансовий безвіз для вітчизняних підприємців, який сприятиме розвитку економіки.

Закон Про валюту дозволяє відкривати українським компаніям і українським громадянам поточні рахунки закордоном та здійснювати через такі рахунки валютні операції, зокрема інвестувати за кордон без отримання будь-яких індивідуальних валютних ліцензій, також серед основних новацій закону: відміна "правила 180 днів для розрахунку" за операціями з експорту та імпорту товарів, а відповідно скасовано санкції за недотримання термінів, що діяли раніше; акцентована можливість банків надавати фізичним та юридичним особам послуги з купівлі-продажу валюти дистанційно – тобто за допомогою Інтернету без фізичного відвідування відділення.

Крім того, завдячуючи ініціативі Нацфінпослуг мною було внесена правка до Закону Про валюту, яка дає можливість лайфовим страховим компаніям (страхування життя) залучати страхові внески у валюті, розміщувати страхові резерви у валюті та робити виплати клієнтам із прив’язкою до валюти. Без перебільшення, по реформуванню страхового ринку – це подія №1 у 2018 році.

Прийнятий закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій містить мою враховану правку про дозвіл відкривати в Україні поточні рахунки іноземним юридичним та фізичним особам. Все це разом відкриває колосальні можливості для розвитку фінансового сектору.

А прийнятий Закон Про відновлення кредитування перекриває розповсюджені схеми неповернення кредитів і дає підставу для прогнозів по відновленню кредитування в Україні.

На початок наступної сесії, в першу чергу, будуть розглянуті зміни у Виборчий кодекс України (№3112-1), зняття депутатської недоторканності, формування нового складу ЦВК, лібералізація податкового законодавства через заміну податку на прибуток на податок на виведений капітал, а також закони, які продовжать реформу сектора оборони. Що ж до фінансово-банківського сектору, то очікується прийняття законопроекту "Про установу фінансового омбудсмена" №8055, що разом із законом "Про удосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг" №2456д суттєво зміцнить захист споживачів фінансових послуг.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Законопроект №2413а про розподіл функцій регуляторів – передачу функцій Нацфінпослуг до НБУ та НКЦПФР докорінно змінить небанківський фінансовий сектор і по вазі рівний реформам медичній та освітній, але в фінансовому секторі.

Показати ще новини
Радіо NV
X