MNP: битва за Україну

16 січня 2017, 16:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Сага про звільнення з мобільного рабства

Історія кейсу про те, як в Україну приходить технологія MNP (mobile number portability – перенос номерів мобільних телефонів після зміни оператора) більш ніж придатна для сюжету касового голлівудського блокбастера з елементами драми.

Відео дня

В експозиції сюжету перед глядачем постає Україна 2015 року – чи не єдина європейська країна, в якій абоненти мобільного зв'язку є рабами своїх операторів (не мають можливості зберігати свої номери при зміні операторів).

Сюжетна зав'язка почалася на початку 2016 року, коли перед глядачем постають гравці IT-ринку, готові битися за право бути ексклюзивними проектантами і розробниками технічної платформи під MNP-послугу.

Українським державним центром радіочастот був проведений тендер, під час якого за формальними підставами було відхилено конкурсну пропозицію компанії «Ес Ай Центр», тому переможцем стала компанія «Діалиінк». При цьому варто відзначити незначну деталь: пропозиція компанії «Діалінк» коштувала б державі 72 млн гривень, а «Ес Ай Центру» - 39 млн гривень, що більш ніж на 32 млн гривень дешевше. Причому у вартість пропозиції «Ес Ай Центр» входить технічна підтримка на 3 роки.

Антимонопольний комітет України, розібравшись у ситуації, відновив справедливість і переможцем тендеру стала компанія «Ес Ай Центр».

З цього моменту і почалася справжня битва за право звільнення абонентів мобільного рабства. Баталії, які затяглися на рік, вибухнули на судових полях України всіх юрисдикцій та інстанцій.

Позиція компанії «Діалінк» була спрямована на скасування рішення АМКУ, перегляд результатів торгів Замовником, блокування процедури укладення Договору з «Ес Ай Центром» з Замовником та інші деструктивні дії, що не дозволяють аж до сьогоднішнього дня населенню України користуватися перевагами MNP-послуги.

Основним аргументом «Діалінк» було припущення про відсутність технічної можливості у компанії «Ес Ай Центр» впровадити дану послугу в Україні.

Однак «Ес Ай Центр» спростувала це припущення наступним: партнером «Ес АЙ Центр» в проекті реалізації MNP в Україні є компанія Teletech – один з провідних постачальників MNP в світі. Рішення Teletech на момент проведення торгів були впроваджені в 7 країнах – Австрії, Чорногорії, Словенії, Вірменії, Багамських островах, Вірменії, Тринідад і Тобаго.

Кульмінаційним в цій історії стало 11 січня 2017 року, коли Київський апеляційний господарський суд розглядав апеляційну скаргу компанії «Діалінк» на рішення суду першої інстанції та постановив відхилити її. Відповідно, з 11 січня 2017 р. договір між УДЦР та компанією «ЕС АЙ ЦЕНТР» вважається укладеним і сторони Договору приступили до реалізації проекту з впровадження системи MNP в Україні.

Незважаючи на перемогу «Ес Ай Центр», компанія «Діалінк» продовжує блокувати запуск MNP-послуги в Україні шляхом оскарження всіх рішень судів в рамках проекту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X