Міккі Маус, Трамп і нафта

8 травня 2018, 10:54

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Інерції хороших результатів Apple і покупки Баффеттом величезної кількості акцій компанії в першому кварталі, коли, здавалося б, справа вже йде до кризи і можна починати продавати, вистачило, щоб змусити ринки почати тиждень на мажорній ноті: S&P 500 (+ 0.35%); Dow Jones (+ 0.39%) і Nasdaq (+ 0.77%).

Відео дня

Прибутковість 10-річних US Treasuries, практично, не змінилася, залишившись на рівні 2.95%. Прибутковість дворічних – 2.50% і спред продовжує звужуватися.

Золото трохи впало і торгується на рівні $1313.00 за унцію.

Погляди інвесторів прикуті до нафти. Напевно, зараз, коли сезон квартальних результатів уже майже на вильоті, нафта може стати одним із значущих чинників, що впливають на ринок. Починаючи з п'ятниці ф'ючерси на WTI тримаються вище $70 за барель, чого не було з листопада 2014 року. Причин для зростання дві: колапс нафтової галузі у Венесуелі, де нафтовий гігант ConocoPhillips планує забрати основні активи венесуельської державної нафтової компанії PDVSA на Карибах, як компенсацію в розмірі $2 мільярдів, присуджену міжнародним арбітражем; і ситуація навколо Ірану.

Що стосується Ірану, то вчора президент США, як завжди, в Твіттері, повідомив, що сьогодні, у вівторок буде оголошено про рішення США щодо ядерного договору 2015 року зі Іраном. Якщо США вийде з угоди – це призведе до нових санкцій проти Ірану, погіршення ситуації на Близькому сході, зростання цін на нафту і, в кінцевому підсумку, може справити негативний вплив на ринок акцій. Якщо договір буде збережений, тоді реакція буде протилежною.

Сезон феноменальних корпоративних результатів, практично, закінчений, і дуже шкода, що не вдалося насолодитися ним сповна, з огляду на негативні геополітичні чинники: торгівлю з Китаєм, Сирію, Іран, а також переживання щодо інфляції і процентних ставок. Але, тим не менш, фінансові результати компаній вражають, і це радує.

З великих компаній сьогодні, після закриття, рапортує Disney (DIS). Крім самих результатів цікаво буде почути коментарі керівництва компанії щодо процесу покупки 21st Century Fox і досягнень в сегменті кабельного телебачення.

Доброго всім дня!

Показати ще новини
Радіо НВ
X