Ми вже у ведмежому ринку

20 листопада 2018, 13:00

Як ці та інші події позначилися на світових фінансових ринках, і чого від них очікувати інвесторам найближчим часом.

Хоч би скільки тривало зростання, а падіння все одно настане. Alphabet (-3.91%), останній стійкий олов'яний солдатик з п'ятірки FAANG, учора приєднався до побратимів, Facebook (-5.72%), Apple (-3.96%), Amazon (-5.09%), Netflix (-5.45%), і теж увійшов у зону "ведмежого" ринку.

Відео дня

Але не технологічним сектором єдиним... Антигероєм дня став і Boeing (-4.47%) після того, як опинився в центрі розслідування про надійність бортових систем, зумовленого катастрофою в Індонезії кількома тижнями раніше. В цілому, за один день індекси розгубили всі досягнення листопада і завершили день глибоко в "червоній" зоні: S&P 500 (-1.66%), Dow Jones (-1.56%) і Nasdaq (-3.03%).

Падіння на ринках акцій супроводжувалося і розгромом криптовалют. Біткоіни втратив ні багато, ні мало 20%, як через загальну нервозність у середовищі інвесторів, так і через розбіжності всередині спільноти крипторозробників і проблем із законодавством.

Тільки 2 з 11 секторів S&P 500 завершили понеділок у плюсі: нерухомість (+0.36%) і комунальні компанії (+0.52%). Більше від усіх, завдяки результатам FAANG, втратили технологічні компанії (-3.79%), споживчі товари не першої необхідності (-2.71%) і комунікації (-2.59%).

Прибутковість US Treasuries продовжила знижуватися. Суверенний борг стає головним притулком для акцій інвесторів, що покидають ринок. Дворічні втратили 2 бп і на сьогодні торгуються на рівні 2.78%. Прибутковість десятирічних знизилася на 3 бп, до 3.04%.

Ф'ючерси на WTI і далі зростають. У понеділок ціна зросла на (+0.05%), до $57.41, за барель.

U.S. dollar index, що вимірює силу американської валюти відносно кошика з шести основних світових валют, знизився на (-0.29%), до позначки 96.05. Пара EUR/USD торгується на рівні 1.1432.

Ф'ючерси на золото знизилися на (-0.02%) і торгуються на рівні $1,224.6, за унцію.

Чого чекати сьогодні, у вівторок

За кілька годин до відкриття ф'ючерси на основні індекси знову в червоному і не обіцяють нічого хорошого: S&P 500 (-0.73%), Dow Jones (-0.66%) і Nasdaq (-1.16%). Цілком імовірно, що ринок знову чекає падіння і кожен такий день невідворотно наближає нас до ведмежого ринку.

Хоча, на думку Morgan Stanley, все вже відбулося. У листі до клієнтів, який було розіслано вчора вранці, формулювання було гранично лаконічним: "Ми вже у ведмежому ринку". І хоча, формально S&P 500 впав лише до зони корекції, багато індикаторів вказують на те, що падіння триватиме.

Сезон квартальних звітів, практично, добіг кінця. Приблизно 93% з S&P 500 вже відрапортувало. Прибуток, у середньому, зріс на 26.3%, виторг на 8%. 82.5% всіх компаній перевершили прогнози. Але, як виявляється, на нинішньому ринку цього мало.

Сьогодні день роздробу – результати оголосять Lowe's, Target, Best Buy, Kohl's, Ross Stores, TJ Maxx, Foot Locker і Gap, хоча, навряд чи це допоможе змінити похмурі настрої на ринку.

Ось, якби Пауелл заявив, що більше не підвищуватиме ставку, або Трамп з Сі Цзіньпіном злилися у "брежнєвському" поцілунку з нагоди торговельного миру, тоді так.

А так, чекаємо подальшого падіння, яке відкриває перед нами чудові можливості. Той самий товар, але набагато дешевший!

Всім гарного дня і вдалих інвестицій!

Показати ще новини
Радіо НВ
X