Маски-шоу повертаються

7 серпня 2018, 09:00

На жаль, ні поліцейська реформа, ні внесення в кримінальний процес змін не дозволяють в повному обсязі захистити бізнес від свавілля правоохоронців.

Ситуація з "доїнням" бізнесменів стає критичною, тому що незабаром очікується старт передвиборних кампаній, і багато посад правоохоронців знаходяться в хиткому положенні. Відповідно методи і способи швидкого отримання "активів" стають більш радикальними і жорсткими.

Відео дня

Зараз стали частішими випадки, коли представники податкової міліції (чия легітимність сумнівна) можуть пройти на склад або підприємство і почати описувати і вилучати продукцію без рішення суду.

За фактом такі дії незаконні і шокуючі, але єдине що можна зробити, в рамках закону, викликати наряд поліції і, в подальшому, доводити незаконність проведених дій. Але, на превеликий жаль, навіть наявність рішення суду, яким зобов'яжуть правоохоронців повернути незаконно вилучене майно не гарантує його повернення, адже факт невиконання рішення суду розслідують ті ж правоохоронці – замкнуте коло.

Побоюватися появи у себе на підприємстві або в офісі "маски-шоу" слід тим, хто дійсно вміє робити гроші, вміє заробляти і надавати затребувану послугу або продукт.

Такі суб'єкти завжди потрапляють в поле зору системи, незалежно від виду діяльності. Імовірність, що до бізнесмена прийдуть з обшуком завжди 50/50 – або прийдуть або ні. А от наслідки обшуку і цієї "вистави" завжди можна мінімізувати, будучи юридично грамотним і далекоглядним.

Щоб не вилучили суми грошей, не потрібно зберігати їх концентровано в одному місці. Щоб не було жорстких наслідків від вилучення оригіналів цінних документів – зберігайте їхні кольорові сканкопіі і нотаріально завірені копії. Те саме стосується електронної інформації (добре, що хмарні сховища дозволяють).

За фактом, раптовий обшук і "маски-шоу" для непідготованого бізнесмена, можуть обернутися повною зупинкою роботи підприємства і втратою бізнесу.

При надходженні розпорядження на проведення "маски-шоу", зупинити таку процедуру вкрай складно, якщо не сказати неможливо. Можуть виламати двері, перевернути всі догори дригом, а ти потім ходи і оббивай пороги судів і начальників правоохоронної системи.

Щоб максимально знизити ризик втрати цінної інформації, активів, репутації і гідно виглядати в очах підлеглих, рекомендується пройти низку практичних тренінгів як для керівника, так і персоналу. Зокрема, саме фізична присутність адвоката і можливість задати йому відкриті питання дозволяє набути впевненості в своїх діях. А живе і активне спілкування здебільшого розкриває слабкі місця в психології персоналу, і з'являється можливість швидко усунути дані слабинки шляхом надання консультації. Як показує практика, саме згуртованість персоналу і чітке виконання алгоритму превентивних заходів дозволяє зберегти діючий бізнес і забезпечити йому захист від майбутніх зазіхань системи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X