Маленькі армії олігархів

15 червня 2018, 09:00

Силовим структурам навіть не цікаво, що озброєні люди сидять на зарплаті в олігарха і виконують кожне його побажання, не звертаючи уваги на закон і органи правопорядку.

Нижчевикладені події, мимовільним учасником яких я став, викликали в мені безмежне здивування. Не сказати, що людина я вразлива, але визнаю – вразити вийшло.

Я спокійно жив з сім'єю в квартирі друга в центрі Києва в охоронюваному житловому комплексі. Спокій тривав до того моменту, поки не прийшли невідомі люди і не сказали, що у нерухомості тепер новий власник. Мене ж з дружиною і дитиною просять подалі звідси. Нас просять ніяк інакше як силою. 20 чоловік просити прийшли! Ну, як прийшли, приїхали чотири мікроавтобуси збройних спортсменів.

Відео дня

Для мене і друга, господаря житла, це був не просто сюрприз, а удар обухом по голові. Звичайно відразу подали заяву в поліцію, позов до суду про визнання договорів недійсними і накладення арешту на майно. Наше звернення до правоохоронних органів не зупинило і не злякало хлопців. Бійці продовжують приходити з погрозами кожного дня.

При вивченні ситуації виявилося, що спортивні хлопці – колишня охорона олігарха Гути, на якого один мав необережність працювати. До того ж, ситуація з віджиманням нерухомості не випадкова. Гута готує майданчик для спокійного і безболісного повернення в Україну, а товариш відмовився давати свідчення на користь олігарха, чим ускладнив йому повернення. В помсту за незговірливість до друга прийшли бійці з колишньої охорони фінансового ділки.

Цю передісторію розповів більше для розуміння ситуації, а поговорити хочу про те, що Микола Гута, по суті, створив організоване злочинне угруповання (ОЗУ).

За час вигнання олігарх "підняв" братків на новий рівень. Тепер братва не тільки відбирає техніку у неугодних дрібних фермерів, але і віджимає квартири в центрі Києва в закритому житловому комплексі. При цьому олігарх амунував і озброїв хлопців за останнім словом техніки. У розпорядженні бійців ОПГ кілька комплектів уніформи, в тому числі і форма державних спецпідрозділів, зброя як легальна, так і нелегальна, автопарк з новеньких мікроавтобусів Фольксваген та, увага (!), спеціально обладнана база в Києві. На цій базі вони живуть і тренуються в казарменому режимі.

Коли дізнався цю інформацію, спочатку подумав, ну може не знає ніхто в силових органах про таку розпусту, але ні. Силовим структурам навіть не цікаво, що 40 озброєних чоловіків сидять на зарплаті у олігарха і виконують кожне його побажання, не звертаючи уваги на закон і органи правопорядку. Проти лідера ОЗУ Гути відкрито 12 кримінальних справ. Проти учасників ОЗГ – 5 кримінальних справ. При цьому всі вони на волі спокійно і впевнено роблять мерзенні справи, нічого і нікого не бояться.

Вам не здається, що щось не так? Чи не думаєте, якщо в країні кожен з олігархів (не важливо втікачів чи ні) або просто багатих людей заведе міні-армію і буде робити, що захоче – то це неправильно. У конкретному випадку Гута – просто дрібний шахрай в душі. Тому і діє так примітивно. Ну, а якщо людина підійде до питання з розмахом, невже таких діячів зупинити нікому? А якщо амбіції будуть ще вище і це стане загрожувати народу або державному устрою?

Це не риторичні питання, а прямий меседж керівництву силових відомств. Задумайтесь про простий спокій і комфорт громадян, щоб не відчували себе привільно міні армії і ОЗУ на теріторріі України. Хочеться просто спокійно жити і без побоювання виходити на вулицю. І головне – хлопці, вживайте заходів профілактики подібного свавілля!

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Не може людина тихо отримувати зарплату, смачно їсти і солодко спати, при цьому щоб життя в Україні складалася за принципом "Хто сильніший – той і правий". Це ж не середні віки і не Спарта!

Показати ще новини
Радіо NV
X