Майбутнє криптовалют

13 грудня 2017, 09:00
Користувачі міжнародного сервісу грошових переказів Western Union могли зіткнутися з тим, що система почала блокувати транзакції, пов'язані з криптовалютами

До цього кампанію проти таких банківських операцій розгорнула PayPal. У компаніях пояснили таке рішення внутрішніми правилами і поки нічого конкретного щодо майбутнього користувачів криптовалют сказати не можуть.

Відео дня

При цьому тих, кого безпосередньо зачепило це рішення, цікавить, наскільки законною є така процедура і чи довго триватиме таке блокування. З цього приводу міркування фінансистів і юристів збігаються в одному – і ті, й інші дають не надто оптимістичні прогнози на майбутнє. Пояснення в цьому випадку просте. По-перше, фінансові регулятори більшості юрисдикцій так і не виробили єдиної позиції щодо правового статусу криптовалют.

По-друге, криптовалюти практично не розглядаються як законний платіжний засіб, валютні цінності або електронні гроші. У більшості торгово-сервісних мереж ними розраховуватися не можна. Крім того, віднедавна ті, хто використовують сервіси грошових переказів для операцій з криптовалютою (покупка такої валюти або продаж), вважаються валютними дилерами. Це навіть незважаючи на невизначений правовий статус криптовалюти. А така діяльність вимагає особливого дозволу, і без нього рахунки можуть бути заблоковані.

Єдина позиція, яку поділяють більшість експертів, це трактування криптовалюти як товару або нематеріального фінансового активу, який всі бажаючі можуть купити, продати чи обміняти на будь-який товар за домовленістю сторін. Однак, і в цьому разі існують побоювання з боку фінансових регуляторів і фінансових посередників, що таку валюту може бути використано в різних фінансових махінаціях (від фінансування тероризму до "відмивання" грошей, отриманих злочинним шляхом).

Ці ризики роблять блокування транзакцій цілком обґрунтованим. Це все передбачено в положеннях типового договору, який укладався PayPal з користувачами сервісу. В цьому договорі наведено список видів діяльності, під який якраз і підпадають: підозри у фінансових махінаціях, збагаченні злочинним шляхом та інші ризики. Тому, якщо система підозрює ведення будь-якої забороненої діяльності, згідно з цим самим договором, вона може без попереднього сповіщення користувача обмежити, призупинити або заблокувати право користування рахунком, а також ввести заборону на виконання окремих трансакцій. Грошові кошти, що утримуються в цьому разі, переходять на резервний рахунок, де можуть перебувати до 180 днів, а якщо сервіс вважатиме за потрібне, то й більше.

Тому єдине, що залишається наразі власникам криптовалют, це чекати, поки ситуація вирішиться на їхню користь. При цьому даний факт блокування навряд чи зменшить популярність криптовалют як серед кріптовалютних бірж, так і серед споживачів. З іншого боку, така поведінка може нашкодити самим компаніям, які ввели блокування. Адже вони можуть в довгостроковій перспективі втратити багатьох клієнтів, зважаючи на інтерес до криптовалют, що постійно зростає в Україні та у світі.

Показати ще новини
Радіо NV
X