Майбутній ринок праці

20 листопада 2017, 17:20
У найближчі 15-20 років нові технології критично знизять потребу в людській праці

Так, згідно з даними Оксфордського університету, протягом наступних 20 років в США кожне друге робоче місце буде автоматизовано – 47% працівників замінять машини, а в Китаї ця цифра і зовсім складе 77%.

Відео дня

Одночасно буде зростати роль міст і приватних корпорацій, а держави й країни гратимуть все менше і менше значення. Кордони будуть стиратися, а нації змішуватися. Все йтиме від децентралізації влади до міст. Тобто будуть великі міста, які будуть заміняти державний лад.

Інший можливий сценарій розвитку – це коли корпорації вже створюватимуть свої частини міст, де у них будуть свої правила. Я не думаю, що це буде на рівні судів, що вони можуть мати повну владу над людьми, себто таку диктатуру корпорацій. Швидше за все, це будуть якісь публічні суди. Тобто буде частина сфер, які все одно будуть контролювати схожі на державні органи структури. Але все одно влада потроху переходитиме від центральної державної влади на міста і на корпорації. Всі говорять, що майбутнє за автоматизацією і у нас не буде роботи. Повірте, робота буде, але вона буде просто інша.

В якийсь момент нам потрібно буде припинити розвиток штучного інтелекту, щоб не нашкодити самим собі. І автоматизувати процеси, які є безглуздими для якихось людей, для розвитку нашої планети. Але буде дуже багато роботи, коли ми будемо летіти на інші планети, створювати там колонії. Там буде дуже багато роботи. Вона буде просто зовсім інакша. І відчувати себе краще будуть тільки ті, хто зможуть швидше до цього адаптуватися. Ви бачите, як швидко розвиваються технології. За останні 30-40 років ми зробили крок на кілька століть вперед, якщо порівняти з попередніми кількома століттями.

Поки не пізно, потрібно інвестувати в освіту. Є дуже багато онлайн-курсів, які допомагають тобі здобувати освіту в сфері ІТ, у сфері математики, космосу і т. п. Дивитися потрібно на тренди і вкладати в себе. Ясна річ, що не варто зараз кидати університети, в яких зараз вже вчаться або планують туди надходити. Але потрібно ще паралельно саморозвиватися. Пробувати створювати якісь компанії, пробувати слідувати прикладу інших рольових моделей, йти працювати в компанії до візіонерів. Треба ворушитися, потрібно бути активними саме зараз.

Показати ще новини
Радіо NV
X