Кредит без наслідків

29 серпня 2016, 15:18
Численні банкрутства фінустанов останніх років призвели до того, що ми сьогодні сім разів подумаємо, перш ніж відкрити депозит

На цьому тлі варіант «взяти кредит» виглядає набагато безпечніше. Адже ми не віддаємо, а беремо гроші. Але банки бувають різні. Один дійсно веде бізнес цивілізовано, а інший у разі зволікання з погашенням заборгованості може й на вулиці залишити. То як не помилитися з вибором кредитора?

Відео дня

Якщо у випадку з депозитами нас приваблює висока процентна ставка, то з кредитами все з точністю до навпаки: чим нижче відсоток, тим краще. Настільки краще, що при прийнятті рішення назва та історія банку відходять на другий план. Але чи варто ризикувати? Адже в кінцевому підсумку йдеться про нашу фінансову, а іноді й особисту безпеку.

Що потрібно зробити звичайній людині, щоб, вступаючи у відносини з банком, не опинитися заручником ситуації? Перш за все, ретельно вивчити все про фінустанову, з якою ви плануєте мати справу. Тобто діяти за тим же принципом, за яким діє банк, приймаючи рішення про видачу кредиту. По-друге, варто попередньо оцінити всі ризики. Основні «підводні камені», на які потенційному позичальникові слід звернути особливу увагу – це приховані комісії та умови дострокового повернення кредиту. Щоб убезпечити себе від можливих неприємних сюрпризів, обов'язково слід максимально уважно ознайомитися з усіма пунктами кредитного договору, умовами поруки або застави. У договорі повинно згадуватися, що відсотки нараховуються на залишок заборгованості, а також що позичальник може достроково погасити кредит без нарахування штрафних санкцій. Крім того, бажано вибирати позики з кредитними канікулами. І звичайно, щоб уникнути серйозних проблем, дуже важливо користуватися послугами офіційних банків, діяльність яких регулюється державою, а не кредиторів, які рекламують свої послуги на телеграфних стовпах.

Тепер про головне. Що потрібно, щоб банк, який обрали ви, вибрав вас? Тобто, що потрібно, щоб отримати кредит? Справа в тому, що сьогодні банки не менш обережно підходять до видачі кредитних коштів, ніж ми, довіряючи свої гроші фінустанові. Кожен конкретний банк використовує свою систему запитань, перевірок, правил. Наприклад, перевагою Platinum Bank є велика статистична база (понад 2 млн осіб), що дозволяє йому постійно вдосконалювати свої скорингові моделі та мінімізувати помилки при визначенні надійних кредитних клієнтів. До речі, не варто дивуватися чи дратуватися, якщо консультант задає вам «дивні» запитання. Насправді для прийняття позитивного рішення про видачу кредиту може бути важлива кожна деталь: від назви вашого оператора мобільного зв'язку до складу сім'ї. Загалом, якщо у вас гарна кредитна історія, все в порядку з паспортом (як мінімум, він не перебуває в базі втрачених документів), ви надали актуальні контактні дані, то ваш візит у відділення кредитування або точку продажів, найімовірніше, закінчиться успішно.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X